Apple’ın yeni nesil iPhone’larının çıkış tarihlerinin yaklaştıkça beklentiler de artmakta.

iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone 11R olarak adlandırıldığı söylenen iPhone’ların bu eylül ayında düzenlenecek basın toplantısında duyurulması bekleniyor.

Yeni iPhone’lara geçmeden önce yeni geliştirilen işletim sistemi ve yazılım özellikleri hakkındaki tüm ayrıntılara göz atmaya ne dersiniz?

İşte iOS 13 hakkında bilmeniz gerekenler.

Hızda bir fark olduğunu görecek miyiz?

Sızan haberlere göre, iOS 13 iPhone’ları ve iPad’leri hızlandıracak ve aynı zamanda hataları azaltacak.

Yeni özellikler açısından neler bekleyebiliriz?

En son güncelleme, yeniden tasarlanmış widget’ları içeren bir dizi kullanıcı arayüzü içerecek. Heyecan verici ilavelerden biri de; cihazın ekranını gece görüntülemek için optimize edilmiş bir Gece Modu ve iOS klavyesi için kaydırma desteğini içeriyor olacak.

Güncellemelere gelecek olursak…

Hatırlatıcılar uygulaması büyük bir güncelleme alıyor. Rapora göre, “Yeni uygulamanın kılavuzda belirtilen dört varsayılan bölümü olan bir ana ekranı var: Bugün yapılacak işler, tüm görevler, zamanlanmış görevler ve işaretlenmiş görevler. Her bölümün, kullanıcıların öğe ekleyebileceği kendi renkli sayfaları olacak.

Apple Kitaplar güncellemesi ise okumayı teşvik etmek için yeni bir ödül sistemi sunacak. İMessage yükseltmesi ise; profil resimlerini, görünen adları ve yeni Animoji ve Memoji özelliklerini destekleyecek.

Haritalar uygulaması da ayrıca arayüzü iyileştirmek için çok sayıda güncelleme alıyor. Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul tek bir uygulamada birleştirilecek.

Total
0
Shares