ismail-ege-sasmaz-gorsel

Güneşi Beklerken dizisiyle tanıdığımız İsmail Ege Şaşmaz’ın oyuncu olmak istemesine neden olan film Örümcek Adam… Buz pateni yapan, at binmeyi çok seven, ayrıca şarkı sözü ve şiir yazmaktan da büyük keyif alan genç yıldızı şimdi daha yakından tanıyoruz. Ece Üremez FOTOĞRAF: Serkan Eldeleklioğlu

KÖKLER: 25 Kasım 1993, Manisa doğumlu… İlk ismi olan İsmail kendi değimiyle ‘her Türk ailesinde rastlandığı üzere’ dedesinin anısına konmuş, ikinci isme ise ailesi Egeli olduğu için verilmiş. Manisa’da İsmail, İstanbul’da ise Ege olarak çağrılmış hep. Biz ise onu tanıdıktan sonra tercihimizi Ege’den yana kullandık!

AİLE: Birbirine çok bağlı bir ailede yetiştiğini dile getiren Ege, bir başka şehre yerleşen ilk kişinin kendisi olmasının bu yüzden şaşkınlıkla karşılandığını söylüyor; “Annem çok erken yaşta evlenmiş, beni de 18 yaşında doğurmuş… Evin reisi de odur. Babam ise tanıdığım en komik insan. Yüzünden gülümseme hiç eksik olmaz. “Ne yaşarsanız yaşayın o gülümsemeyi asla kaybetmemelisiniz” der. Şaşmaz; kendinden beş yaş küçük erkek kardeşinin de müzik alanında ilerlemek istediğini sözlerine ekliyor.

ÇOCUKLUK: Taklitler yapan hiperaktif bir çocuk olduğunu söyleyen Şaşmaz’a küçüklüğüne dair aklına düşen ilk anıyı sorduğumuzda şöyle cevaplıyor; “Ben ilkokula erken başladım. İlk günümde öğretmenim anneme; ‘Yaşı küçük diğerleri onu ezmesin’ demiş. Annemin cevabı ise çok net olmuş; ‘Dikkat edin de bizimki onları ezmesin!’ Bu sorduğunuz anımı, daha doğrusu küçüklüğümü özetliyor sanırım.”

KARAKTER: Bir anda cereyan eden doğal ve komik anların kendisini gülümsettiğini, ruh haline göre müzik dinlemeyi sevdiğini, sokağa sadece üstüne yakıştığını hissettiği kıyafet ile çıktığını anlatırken sözü karakterine getiriyoruz ve ‘Nasıl bir yapınız var?’ diye soruyoruz. “Yılmayan, daima başarıya ulaşmak isteyen biriyim” diye cevaplıyor ve babasını örnek aldığını söylüyor.

OYUNCULUK: Manisa Polinas Endüstri Meslek Lisesi, Plastik Enjeksiyon Kalıp Bölümü’nden mezun olduğu kimin aklına gelirdi? Üçüncü sınıftayken kuaför çıraklığı yapmış, ilk profesyonel işi ise reklam oyunculuğu… Onu bugünlere getiren dönüm noktasını ise şöyle anlatıyor; “2002 yılıydı. Okuldan çıkmış, eve gidiyordum. Yolda Örümcek Adam filminin afişini gördüm. Ani bir kararla bilet alıp içeri girdim. İzledikçe de onun gibi olmak istedim. Evet, o kostümü giyebilmem için oyuncu olmam gerekiyordu. İşte böylelikle de henüz yolun başında olduğum
serüvene ilk adımı attım.”

YETENEK: Boş zamanlarında bowling oynayan, buz pateni yapan, at binmeyi, şarkı söylemeyi çok seven, ayrıca şarkı sözü ve şiir yazmaktan da büyük keyif alan Ege, oyunculuk derslerine de aksatmadan devam ediyor. Lise yıllarında katıldığı tiyatro yarışmasında canlandırdığı polis karakterinden ise heyecanla bahsediyor. Üstelik o yıl ödülü kazanan kendi okulu olunca ileride seçeceği yol daha net bir şekilde belirmiş önünde…

KALP: İçinden geldiği gibi davranmayı seviyor Şaşmaz… Peki, böyle biri aşkı nasıl yaşar? Üstelik sosyal medyada kız arkadaşı için yazdığı güzel sözleri ve birlikte çektirdikleri fotoğrafları hiç çekinmeden paylaşıyorsa… Ege aşkı şu kelimelerle ifade ediyor; “Aşk, onun adını duyduğunuzda kalbinizin maraton koşuyormuş gibi atmasıdır.”

 

 

Total
10
Shares

Bir cevap yazın