BKM’nin organizasyonuyla  bu yıl dördüncü kez düzenlenecek olan “Uluslararası İstanbul Komedi Festivali” 13 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında yine İstanbul’u kahkahalarla donatmaya hazırlanıyor.

BU FESTİVAL ÇOK GÜLDÜRECEK!

Türkiye’de mizah alanında trendleri belirleyen, alternatif ve avangart projelere zemin hazırlayan BKM, “Söyleyin de beraber gülelim!” sloganıyla dördüncü kez ev sahipliğini yapacağı festivalin açılışı 13 Ekim’de Cem Yılmaz’ın Yapı Kredi Bomontiada’da gerçekleşecek özel söyleşisi ile start alacak.

Bu yıl festival takvimine giren etkinlikler arasında geçtiğimiz sezon kapalı gişen oynayan: Ozan Güven, Günay Karacaoğlu’nun başrol oyuncuları arasında yer aldığı Don Kişot’um Ben, Şevket Çoruh ve Murat Akkoyunlu’nun oyunu Bir Baba Hamlet, oyuncuları arasında Mert Fırat’ın da yer aldığı Josef K dikkat çekiyor.

FESTİVALİN KLASİKLERİ KAPALI GİŞE …

İstanbul Komedi Festivali’nin takviminde 4 yıldır yer alan BKM Klasikleri; Çok Güzel Hareketler 2, Doğu Demirkol, Güldür Güldür Show, Güldüy Güldüy Show Çocuk ve Ata Demirer Gazinosu’nda ise kahkaha garanti.

TÜRKLERİ GÜLDÜRMEK İÇİN GELDİLER…

Bu yıl festival takviminde yer alan İngiliz komedyenler ise radarınıza alınması gereken etkinliklerden. Sedef İyibar’ın yönetiminde İngiliz Şef George Egg’in Sofitel Hotel’deki sunumu kaçırılmayacak kadar renkli. Farklı ev aletleri üzerinde yaptığı yemekleri görsel bir şova dönüştüren ve şefler dünyasında “anaşist şef” olarak anılan George Egg aynı zamanda tam bir showman…

İngiliz oyuncu ve şarkıcı Jess Robinson’ın şovlarında anlattığı hikayeler ise evrensel bir kahkaha şöleni gibi.

Renkli görüntüsü, cinsiyet, veganizim ve maskülenlik konularındaki sarkastik espri anlayışı ile Joe Sutherland ise izleyenlere unutulmaz anlar yaşatacak.

13 Ekim – 3 Kasım arasında  BKM Tiyatro, BKM Mutfak Çarşı’nın yanı sıra Yapı Kredi Bomonti Ada, Feriye Ortaköy, Sofitel Hotel Taksim, Bostancı Gösteri Merkezi, Baba Sahne, Caddebostan Kültür Merkezi, Akasya Kültür Sanat, Das Das, Zorlu PSM gibi pek çok yeni mekanda kahkaha dolu performanslara ev sahipliği yapacak olan İstanbul Komedi Festivali’nin biletleri Biletix’te…

Total
0
Shares