Takı tasarımı lisans eğitimi bölümü ile Türkiye’de takı ve mücevher tasarımı eğitimi konusunda tek ve öncü olan Altınbaş Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkan Danışmanı ve öğretim görevlisi Dr. Fatoş Altınbaş’ın kreatif direktörlüğünü yaptığı Mevaris Mücevher markası, genç mücevher tasarımcılarına seslerini duyurabilecekleri bir platform yarattı. 

“İyiliğin Mücevherleri” isimli bir tasarım yarışması düzenleyen Mevaris, bu platformu ve jüri üyelerini Fatoş Altınbaş’ın evinde verdiği küçük bir davetle duyurdu. Jüri üyeleri arasında Hakan Yıldırım, Ece Sükan, Kapalıçarşı’nın en büyük kuyum ustalarından Sebu Susmak, Belçim Bilgin gibi alanında başarılı işlere imza atmış isimler bulunuyor.

“İyilik” temasıyla ilk kez düzenlenen yarışmada seçilen tasarımlar, Mevaris tarafından üretilecek ve elde edilen gelir Covid-19 salgın hastalığı sürecinde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarının ailelerine yardım amacıyla sivil toplum kuruluşlarına bağışlanacak.

Yarışmada 1. seçilen tasarımcı 10 bin, 2. tasarımcı 7,5 bin, 3. tasarımcı ise 5 bin TL para ödülünün sahibi olurken tasarımlarını dünya çapında sergileme fırsatı da bulacak.

Son başvuru tarihi 5 Temmuz olan “İyiliğin Mücevherleri” yarışmasının finali 18 Temmuz’da gerçekleşecek. İlk üçe giren tasarımcılara ödülleri, Eylül ayında jüri üyelerinin de katılacağı özel bir yemekte takdim edilecek.

Yarışmaya başvuru ve detaylı bilgi:

https://iyiliginmucevherleri.mevaris.com/

Total
0
Shares