ATMOSPHERE 1

Bir sinekkuşunun tüylerinin hareketliliği, takip edilemeyecek kadar hızlı çarpan kanatların oluşturduğu flu görüntüye dönüşüyor. Süsen bitkisindeki halkaların parlak renkleri ve abartılı simetrisi sezonun renk ve desenlerinde hayat buluyor.

Jimmy Choo’nun Kreatif Direktörü Sandra Choi, İlkbahar Yaz koleksiyonu için sadece doğada bulunan güzelliklerin olağanüstü örneklerinden ilham alıyor. Sezonun motifleri, tasarım aşaması sonrasında malzemelerin birleşimi ile bir metamorfoza uğruyor.

DUCHESS 30- SUEDE MIRROR LEATHER- LIGHT MOCHA HONEY GOLD

“Tek tasarımcısı evrim olan, şaşırtıcı güzellikteki doğa olgusu hakkında düşünmeye başladım ve zihnim akıllara durgunluk veren güzellik imgeleriyle doldu. 21. yüzyılda hayat o kadar hızlı bir şekilde ilerliyor ki sıklıkla çevremize bakmayı ve birlikte yaşadığımız güzellikleri görmezden geliyoruz. Bu tür bir güzelliğe uyum sağlamak için gereken duyarlılığı düşündüm; bunu görmek ve bu muhteşemliğin bir parçası olmak için ne gerektiğini.” Sandra Choi, Kreatif Direktör.

Choi, Gerda Steiner ve Jorg Lenzlinger’in oluşturduğu “Falling Gardens (Düşen Bahçeler)” adlı, bir doğa harikasının yansıması olan enstalasyonu düşünüyordu. Bu enstalasyon doğanın saf güzelliğinin insan eliyle tekrar canlandırılmasıydı. Daha sonra, Frida Kahlo ve David Bowie gibi stil ikonlarının spontane olarak cesur bir şekilde sergilediği ifadelerdeki tutum onu cezbeden ilham kaynaklarından biri oldu.
Bu yaratıcı çıkış noktası, büyüleyici el işleri, cesur form ifadeleri ve güçlü renkler ile süslemelerin bir araya getirildiği bu koleksiyonun filizlenmesini sağlıyor. Daha seksi bir görünüm için stiletto topukluların kapsamı genişletiliyor. Modellerin bazılarında, sinek kuşunun uçuşunda geriye bükülen tüyleri sembolize eden  kesimler kullanıldı. Sandalet modelleri, elle dikilen ve süsen bitkisinin çiçek yapraklarından esinlenilerek hazırlanan panellerle süsleniyor. Canlı renkli plastik iç dolgular, katman halinde doğanın mimarisini anımsatan metalik payetlerle birleştiriliyor.

Jimmy Choo’nun vazgeçilmez temel tarzları yeni stilleri ile buluşup, koleksiyonu zenginleştiriyor.

MOSCOW 100-METALLIC LUREX FABRIC PERSPEX

Deri, kare şeklinde birleştirilmiş püsküller, DIAMOND sandaletin ince saten kayışına hareket katarken, yüksek topuğu dengeleyen bir spor hava sunmaktadır.

30 mm’lik kalın topuklu DUCHESS el yapımı püskülleri ile farklı tonlarda sunuluyor; Altın rengi ile birlikte Siyah, Sütlü Kahve & Antrasit ile birlikte Kırmızı.

Arkadan vuran güneş ışığını yansıtan taç yaprakların güzelliği, bilekten bantlı kalın topuklu LUMIA modeli ile LIGHT terliği en öne çıkan özelliklerini oluşturuyor. Göz alıcı renklerde, çiçek şeklindeki plastik paneller bu iki modelin hareketliliğini sağlıyor.  Ham ve cilalı deri parçaları, katmanlı deriden hazırlanan çiçek motifleri ile bu romantik silüetler modern bir hava kazanıyor. Modellerin; Antrasit ve Sarı, Altın rengi ve Mor, Parlak Turuncu  ve Ten rengi seçenekleri bulunuyor.

ATMOSPHERE LOLITA

LOLITA  modelinin topuklu ve düz sandaletlerini, süsen bitkisinin doğal zarafetini yansıtan, katman halindeki el dikişi paneller süslemektedir. Zarif bantlar ayak ve ayak bileğini sararken, incelikli katmanlar halindeki deri çiçek yaprakları şık bir stil yaratıyor.

Tek tabanlı MOSCOW modelinin  açık burunlu ve hafif yapısı, plastik bilek bantlarıyla süslenmiştir ve dikkat çekici Altın, Canlı Kırmızı, Parlak Turuncu gibi simli tonlarda sunuluyor.

Topuksuz bir sandalet olan KLARA şeffaf veya mat bantların birleşiminden oluşuyor. Parıltılı, altın kuş tüyleri ve süsen bitkisinin renk paletiyle bileği saran şeritleri aynalı yumuşak deriden oluşuyor.

LOCKETT MINAUDIERE-ACRYLIC W CRYSTAL LOCK-TRANSPARENT

KIMROV modelinde, süet ve deri üzerindeki şeritler kuş tüyü detayları ile süslenerek ayak bileğine doğru ilerliyor.

ISABELLA el çantası, iki yanı fırfırlı şekliyle doğa temasını en iyi şekilde yansıtılıyor. Hem kanatları hem de çiçek yapraklarını andıran bu süslemeler, ışıltılı siyahtan simli lila ve altın rengine kadar değişen birçok farklı renkte sunuluyor.

ARTIE omuz çantası, minimal tasarımı ve renkli parlak süet modellerde sunuluyor.

CLOVER modeli, sırt çantasının rahatlığıyla şıklığı bir araya getiriyor. Alışılagelmişin dışında kalın tek bir askısı olan bu çanta hem çapraz hem de tek taraflı takılabiliyor. Askısını oluşturan püskül ve göz alıcı halka metali modelin öne çıkan özelliklerinden.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın