“Bu bir ilişki ama öte yandan değil de…” Gerçek bir ilişki ile “takılmak” arasında gidip geliyor musunuz? O zaman bu yazıyı okumalısınız.

İlişkilerin artık ismi konmaz hale geldi. Birlikte misiniz, yoksa değil misiniz anlamak zor. “Erkek gerçekten erkek arkadaş gibi davranıyor olsa bile hala bağlanmamış olabilir.” The Secret of Happily Married Woman kitabının yazarı Dr. Scott Haltzman, bazı erkeklerin bir dizi seçeneğe sahip olmak istediğini ve online olarak flört etmenin çok fazla seçenek sunduğunu belirtiyor.

İşte Facebook da tam olarak bu noktada hayatımıza girdi. Erkekleri potansiyel adaylarla tanıştırmasının dışında onların eski sevgilileriyle de iletişim halinde kalmasını sağlıyor.

Ontario’daki Guelph Üniversitesi Sosyal Psikoloji Bölümü’nden Dr. Amy Muise çalışmalarında, eski sevgilileriyle sosyal paylaşım siteleri üzerinden iletişim halinde olanların oranının yüzde 80 olduğu sonucuna varmış. “Eskiyi hatırlatan bu kadar çok şey varken erkeklerin ‘şimdiki zaman’a adapte olması ve içinde bulunduğu ilişkiye resmiyet kazandırması da zor oluyor.”

Kaynak problemi

02

Ancak belki de erkeğin daima bekar kalmasına neden olan etkenlerden biri ekonomidir. ABD’nin Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre kriz yaşandığından beri işini kaybeden kitlenin kabaca yüzde 75’i erkekmiş. Deal Breakers kitabının yazarı Dr. Bethany Marshall, erkeklerin çoğunun kriz döneminde kız arkadaş sahibi olmaya mali olarak gücünün yetmeyeceğini düşündüğünü söylüyor. Sonuç olarak pek çok çift, o gri alanda yer alıyor. Yani ilişkiye benziyor ama bir yandan ilişki için gerekli olan saygı ve ayrıcalıklı olma konusunda eksiklikler var. Bu tarif edilen durum da işte erkekler üzerine oturuyor. Siz de kafanda sorularla kalıyorsun.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın