Marie Claire; moda prensiplerinden en sevdiği yiyeceğe, yeri geldikçe ifşa ettiği sırlarından Twitter yıldızı kedisi Choupette’e, Karl Lagerfeld’in siyah gözlüklerinin ardındaki dünyaya adım attı.

karl
Modanın kralı Karl Lagerfeld’i sorgulama şansınız olsaydı,  nereden başlardınız? Siyah gözlüklerini şöyle bir indirmesi için geçerli neden ne olabilirdi sizce? Siyah ve beyazı bu kadar çok sevmesinin nedenini hiç düşündünüz mü? Peki, kahvaltıda ne yediğine dair herhangi bir fikriniz var mı? Twitter yıldızına dönüşen kedisi Choupette’in gizemli hayatına geçmeden önce kendisine sorabileceğiniz yığınla soru olduğuna eminiz! Kendisi giysi, parfüm, gözlük, hatta diyet Cola tasarımından oluşan imparatorluğuna, Karl Lagerfeld Paris koleksiyonunu da katarak bizi bir kez daha monokrom, deri ve zarif kesimleriyle şaşırtıyor. Chanel Couture defilesi esnasında ünlü yıldızları görüntülemeye çalışan fotoğrafçılara köpürürken, kendisine uzun süredir merak ettiğimiz yakıcı soruları sormaya cüret ettik.

Bu röportajdan önce ne yapıyordunuz?
Paris’teki evimdeki yedi masadan birinde oturmuş, Seine Nehri ve Louvre Müzesi’ni seyrediyordum.

Karl Lagerfeld Paris’in ardındaki ana fikir neydi?
Daha çok nasıl gözükmesi gerektiği üzerine düşünüyordum ve kişisel zevkimi yansıtması da benim için çok önemliydi.

KARL’dan farkı nedir?
Fiyatları farklı fakat ruh aynı aileden…

Karl Lagerfeld Paris monokrom üzerine yoğunlaşıyor. Tasarımda siyah ve beyazı bu kadar çok sevmenizin ve kişisel olarak da özellikle tercih etmenizin nedeni nedir?
Siyah beyaz, her zaman favori renk karışımım olmuştur. Ben de siyah beyaz bir insanım, siyah beyaz filmlere ise bayılırım. Monokroma olan tutkumu gençken Aubrey Beardsley illüstrasyonlarıyla keşfetmiştim. O illüstrasyonlar üslubumu ve zevkimi sonsuza dek değiştirdi.

Kaç tane beyaz gömleğiniz, siyah ceketiniz ve jean pantolonunuz var?
Saymadım ama bir beyaz gömlek delisi olduğum doğru. Paris’teki Hilditch&Key, 16 yaşımdan bu yana gömleklerimi dikiyor. Bugüne kadar benim için tam 300 tasarım yapmışlar. Siyah jean ve ceket ise zaten temel parçalarım arasında.

Sizin için bir kadının mutlaka sahip olması gereken siyah parça hangisi?
Siyah ceket.

Peki, beyaz parça?
Beyaz gömlek. Bu erkekler için de geçerli.

Mükemmel ceketi nasıl tarif edersiniz?
Giydiğiniz anda hissettiğiniz… İşin sırrı vücuda oturmasındadır ve simetrisi de mutlaka doğru olmalıdır. Siyah ceket ilk görüşte aşk gibidir. Giyer giymez hissedersiniz. Hissetmediğiniz takdirde de asla satın almayın.

Aksesuarların kadınlar için önemi büyük. Sizce en çok hangi parçaya yatırım yapılmalı? 
Kadınlar için en önemli aksesuar bence halen ayakkabı ve çanta. Bu ikisi kullananı model ölçülerinde gösterebilir.

Gün içinde onsuz yapamayacağınız üç şey nedir?
Bu gününe bağlı! En önemlisi kusursuzluk… Ceketleri çok seviyorum, eğer hareketli bir gün geçiriyorsam, en az iki kez değiştiririm. Farklı bir ceket giydiğimin farkına dahi varmayabilirler ama sabahtan akşama kadar aynı ceketin nasıl olup da kırışmadan bu kadar kusursuz durabildiğini sorarlar.

Gardırobu nasıl?
Hiçbir şeye ihtiyacı yok. Kürkü mükemmel, günde iki kez de tarıyoruz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın