KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY

Yüz şeklimizi ve ifademizi fazlasıyla değiştiren kaşlar, son yıllarda kendi kategorisini gün geçtikçe güçlendiren bir güzellik akımı haline geldi. Instagram’da sırf kaşlar üzerine güzellik gurularının milyonlarla ifade edilen sayılarda takipçileri üzerine önerilerde bulunduğu kaşlarınız hakkında bilmediklerinizi öğrenmeye hazır mısınız? İşte kaşlarınız hakkında bilmediğiniz 8 gerçek:

Kaşlarınız yaz aylarında daha aktif olur

Sıcağın etkisiyle yaz aylarında kaşlarınız daha hızlı uzar. Kış aylarının soğuğu ise onları yavaşlatır. – Elke Von Freudenberg, ünlü makyaj sanatçısı ve kaş uzmanı

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (1)

Kaşlarınız size daha iyi bir bakış açısı sunar

Kaş kemiğinizin ve kaşınızın şekli; gözlerinizi yağmur, ter ve nemden uzak tutarak görüşünüzü temiz tutmanızı sağlar.

Kaş jeli her zaman popüler olan bir şey değildi

Kaş jeli aslında oldukça yeni bir ürün. Günümüzdeki kalın kaşlar oldukça şekillendirilmiş ve bakımlı versiyonlar. 80’li yılların kalın kaşlarından oldukça farklı, o dönemde iş sadece kaşları olduğu gibi bırakmaktı. Kullandığımız tek kaş ürünü, taramak için temizlediğimiz maskara fırçasıydı. Şimdilerde ise tere dayanıklı olanlardan su geçirmez olanlara kadar pek çok kaş ürünü var.  — Tonya Crooks

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (3)

Mona Lisa’nın kaşları yoktu

Bunu asla düşünmemiştiniz değil mi? Merak etmeyin, tablonun her gün fotoğrafını çeken yüzlerce turist de bunun farkında değil. 2007’de yapılan bir araştırma, Leonardo Da Vinci’nin kaşları çizdikten sonra sildiğini gösteriyor.

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (6)

Kaşlar gerçekten yüz şeklinizi ve ifadenizi değiştiriyor

Tabii ki gerçekten değil, bu yalnızca bir illüzyon. Ama kaşlarınızın şekli size mutlu, şaşırmış, yorgun ya da şaşırmış bir ifade verebiliyor.

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (2)

Güçlü kaşlar geçici bir trend değil

Kaşlar artık trend olmakla ilişkilendirilmiyor ancak endüstriye bakıldığında dev bir sektörü ifade ediyorlar. Yapılan araştırmalar her geçen yıl rutin kaş bakımı yapan insanların arttığı yönünde.

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (7)

Birleşik kaşlar zeka simgesi olarak görülürdü

Biz onları yok etmek için uğraşırken, geçmişte pek çok kültürde kalın ve birleşik kaşlar zeka ve güzellik simgesi olarak görüldü.

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (4)

Stres kaşlarınızın uzamasını etkiliyor

Stres kaşlarınızın büyümesini engelleyebilir. Örneğin düğün döneminde kaşlarınızı büyütmeye çalışan gelinler bunu başaramazken, sonrasında kaşlarının tekrar eski rutinine döndüğü sık görülen bir durum.

KAŞLARINIZ HAKKINDA BİLMEDİĞİNİZ 8 ŞEY (5)

Görseller: Pinterest

 

Total
5
Shares

Bir cevap yazın