KAŞLARINIZI DAHA KALIN GÖSTERMENİN 4 YOLU (2)

Cara Delevingne podyuma ilk adım attığından bu yana kadınların vazgeçemediği tek bir güzellik trendi var o da kalın kaşlar! Ancak hepimize Cara gibi kalın, gür ve sağlıklı kaşlar bahşedilmemiş olabilir ama neyse ki kaşlar için her gün reyonlarda yeni ürünler görebildiğimiz bir dönemdeyiz. İşte Lupita Nyong’o ve Scarlett Johansson ile de çalışan Nick Barose‘un önerileriyle kaşlarınızı daha kalın göstermenin 4 yolu:

KAŞLARINIZI DAHA KALIN GÖSTERMENİN 4 YOLU (1)

Rimmel Brow This Way Brow Styling Gel

Amacınıza uygun ürünleri tespit edin

Eğer kaş bölgeniz yeterince gür değilse o zaman yapmanız gereken tek şey elinizdeki kaşları yeniden şekillendirmektir. Öncelikle temiz bir kaş jeli fırçası ile kaşlarınızı tarayarak şekillendirin. Sonrasında Aveda’nın Controlforce Firm Hold Hair Spray ürünü ile sabitleyin. Ancak ne kadar çok ürün kullanırsanız kaşlarınız o kadar yapay duracaktır bu yüzden ürünlerinizi kontrollü uygulayın.

KAŞLARINIZI DAHA KALIN GÖSTERMENİN 4 YOLU (4)

Smashbox Brow Tech Matte Pencil

Doğru kaş kalemini kullanın

Güçlü ve gür kaşla, daha hassas bir görünüm ile başarılabilir. Bu yüzden kaşlarınızı sivri şekilde şekillendirmek yerine köşeleri yumuşak tutun. Elinize bir kalem alıp alt ve üstteki tüm boşlukları doldurmaya çalışmayın. İnanın bu kalem vuruşları oldukça sahte görünüyor. Ne kadar ince kalem vuruşları, o kadar iyi.

KAŞLARINIZI DAHA KALIN GÖSTERMENİN 4 YOLU (3)

Giorgio Armani Eye & Brow Maestro Applicator

Doğru fırça en yakın arkadaşınızdır

Eğer hali hazırda zaten güzel bir kaş şekliniz varsa sadece alt ve üst kısımlarını doldurun kaşlarınızın.Lancôme’un Sourcils Gel Waterproof Eyebrow Gel-Cream ürünü bunun için doğru ürün olabilir. Daha sonra Giorgio Armani’ninki gibi sivri açılı bir fırça ile kaş genişliğinizi belirleyin.

KAŞLARINIZI DAHA KALIN GÖSTERMENİN 4 YOLU (5)

Muji Thin Cotton Buds x 200

Doğru tonu bulun

Doğru renk tonunu kullanmak büyük farklar yaratır. Doğru tonu kullanmak gidip direkt saçınızın rengini kaşlarınıza uygulamanız demek değildir, olay daha çok tonları karıştırmanızda yatıyor. Eğer koyu siyah saçlarınız varsa kaşlarınızı da siyah yapmanız sahte kaş görünümünde çığır açacaktır. Mesela daha doğal bir görünüm için aralara boz rengini karıştırmalısınız. Ya da kızıl saçlarda kızıl kaş kullanmayı düşünmemelisiniz, kızıl kahve kaşlar daha doğal duracaktır. Rengi uyguladıktan sonra kulak çubuklarıyla rengi yumuşak dokunuşlarla yumuşatmayı unutmayın.

Total
4
Shares

Bir cevap yazın