KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ _kapak_2

Mevsim fark etmeksizin her daim görüntümüzü kurtaran tek bir aksesuar var o da fularlar! Özellikle yaz aylarında farklı bağlama teknikleriyle kıyafetlerimizin çizgisini değiştirmeyi sevdiğimiz fularlar, bu sezon daha da ön plana çıkıyor.

Fularlar söz konusu olduğunda ise aklımıza ilk gelen isim Kate Moss oluyor. Son olarak Equipment için hazırladığı koleksiyonda; günlük stilinden özel davetlere asla vazgeçemediği parça olan fularlara oldukça geniş bir yer veren ünlü modelden fular bağlama teknikleri konusunda oldukça rahat ilham alabileceğimiz kesin.

İşte Kate Moss'tan 9 farklı şekilde fular bağlama dersi:

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ  (4)

Kate Moss'un vazgeçilmezlerinden skinny scarf'lar, yani ince ip fularlar; her görünümü kurtarabilecek cinsten. Eğer siz de ip fularlardan kullanacaksanız; Kate Moss gibi renk, desen ve üzerinde bulundurduğu materyaller açısından cesur olanlarına yönelin. Bağlama konusunda ise ünlü model gibi göğüs hizanızda düğüm atıp serbest bırakın. İşte Moss'un çabasız şıklığının kodlarından biri!

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (7)

Kate Moss'un 2003 tarihindeki bu Glastonbury görünümü; tüm festival görünümleri gibi unutulmazlar arasında! Siz de minimal elbisenizin beline fularınızı (tercihen ince ve aksesuarlarınızla ya da ayakkabınızla aynı renkte olmalı) Kate Moss gibi kalçanıza bağlayarak gerçek bir festival kızı olabilirsiniz.

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (8)

Eğer fazla salaş bir görünüm yaratmak istemiyorsanız, daha geniş ve desenli fularlarınızı, gömleklerinizin içine sokarak kullanabilirsiniz. Özellikle önemli iş toplantılarında çizginizden vazgeçmeden ciddi görünmek için harika bir yol!

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (5)

Parisyen bir stil yakalamak için kısa fularları deneyin. Boynunuza yakın bir noktadan bağlayarak St. Tropez ruhunu yakalayabilirsiniz.

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (2)

Kate Moss'a eski eşi Jamie Hince'den yadigar kalan rockstar ruhu, fularlarda da kendisini gösteriyor. Hince'den sonra uzun fularlarını boynuna bağlamadan; sadece serbest bırakarak kullanan ikonik modele bu bağlama stili çok yakışıyor. Siz de Moss gibi risk almak isterseniz, ilk karedeki gibi iki ince fuları üst üste kullanın!

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (9)

Uzun ancak kısmen geniş ve kalın fularlarınızı, kravat etkisi için düzgün bir düğümle bağlayın ve serbest bırakın.

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (6)

Eğer ince fularlar size göre değilse, kalın şalları deneyin. Modüler bir görünüm için istediğiniz kadar dolamak serbest!

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (3)

Eğer bohem bir görünüm yakalamak istiyorsanız, düğümleri unutun! Daha ince ve ipeksi dokudaki fularlarınızı boynunuzda bir tur döndürüp bırakın.

KATE MOSS'TAN 9 FARKLI ŞEKİLDE FULAR BAĞLAMA DERSİ (1)

Eğer kısa fularlarınızı yukarıda anlattığımız gibi Parizyen bir stilde kullanmak istemiyorsanız; tıpkı uzun fularlarda uygulandığı gibi bir kaç tur boynunuzda döndürüp bağlayın. Oldukça western görünen bu stili iddialı ceketler ve basic tişörtlerle tamamlayın.

 

Bir cevap yazın