sex tape movie

Eğer tam sekse başlayacakken vajinanızın kupkuru olduğunu fark ederseniz sakın endişelenmeyin.

 

Kayganlaştırıcı çeşitleri

Indiana Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, ilişki sırasında kayganlaştırıcı kullanan kadınlar, kullanmayanlara göre daha fazla tatmin oluyormuş. Araştırmayı yürüten Doktor Debby Herbenick, ekstra kayganlık hissinin seksi daha zevkli hâle getirdiğini söylüyor. Eczane ve marketlerde, su, silikon, petrolyum ve yağ bazlı kayganlaştırıcılar görebilirsiniz. Birçok çift su bazlı olanları tercih ediyor. Çünkü bunların prezervatifle birlikte kullanımı güvenli, hemen durulanıyor (cinsel organında kalan bakteriler idrar yolları enfeksiyonuna sebep olabilir) ve çarşafları kirletmiyor. Eğer erkek arkadaşınız prezervatif kullanıyorsa, petrolyum ya da yağ bazlı kayganlaştırıcılardan uzak durmalısınız. Bunlar lateksi çabucak aşındırabilir. Mantar enfeksiyonuna karşı hassas olan kadınlar ise gliserin içermeyen bir ürün tercih etmeli. Gliserinin içindeki şeker mayalanmayı hızlandırır.

 

Yeteri kadar uyarılmadan seks yapmak, vajinanda ağrıya veya mantar enfeksiyonu kapmanıza neden olabilir. Eğer erkek arkadaşınız acele ediyorsa, ona ön sevişmeyi biraz daha uzun tutmak istediğinizi söylemelisiniz. Britton, sekste önce kendinizi düşünmeniz gerektiğini belirtiyor:

“Erkek arkadaşınız, eli, ağzı ya da bir seks oyuncağıyla sizi uyarıp ilk orgazmınıza ulaşmanızı sağladığında yeterince kayganlaşmış olacaksınız. Bundan sonra sekse daha rahat devam edebilirsiniz.” Stres, doğum kontrol hapları, teşhis edilmemiş mantar enfeksiyonları, emzirme ve bazı ilaçların kullanımı (antihistamin ve antidepresanlar) vajinal kuruluk sorunu yaratabilir. Ancak azıcık ön sevişme bile sizi sırılsıklam etmeye yetiyorsa, yanınıza bir havlu alın ya da erkek arkadaşınızdan kayganlaştırıcı içermeyen bir prezervatif kullanmasını isteyin.

 

Bir cevap yazın