Tüm modellik kariyeri ve kırmızı halı anları bir yana; Kendall Jenner her anında muhteşem makyaj görünümlerine sahip olmasıyla biliniyor. Ancak fotoğraflarına bakarken kendimizi düşünmekten alamıyoruz: Makyajı nasıl her an taze kalabiliyor? İşte işin sırrı, Jenner’ın makyaj artistinden geliyor: Bolca nemlendirici!

Jenner’ın favori makyaj artisti Mary Phillips, Jenner’ın makyajına her zaman iyi bir nemlendirici uygulayarak başlıyor.

“Elimin arkasına aldığım nemlendiriciyi; bol kıllı bir fırça yardımıyla cilde “buffing” işlemiyle uyguluyorum.

Bunun fondöteni mahvedebileceğini düşünebilirsiniz ancak konu düşündüğünüz gibi değil. “Aslında bu daha çok Magic Erase efekti veriyor ve cildi makyaj öncesi yeniden nemlendiriyor. Üstelik gün ortası ekstra fondöten eklemek isterseniz primer etkisi yaratıyor.”

Çok belirgin aydınlatıcı görünümünü sevmeyen Phillips; simli toz ya da sticklerin üzerine de yüz kremi uyguluyor. “Aydınlatıcının amacı yüze aydınlık katmak; tüm görünümü bölmek değil.” Diyen Phillps böylece ürünün fazlasını nemlendirici ile dengeliyor.

Phillips; Jenner’da Creme de La Mer kullanıyor ve bunun tüm ailenin de favorisi olduğunu söylüyor. Ancak Phillips herhangi bir nemlendirici ya da losyonun da aynı etkiyi vereceğini belirtiyor.

Total
0
Shares