Body shimmer ürünler altın çağını yaşıyor! Eğer siz de yazın bronz teninizde etkileyici ışıltılar yaratmak istiyorsanız kendi ev yapımı vücut yağınızla bunu kolayca başarabilirsiniz.

İşte ışıltılı cilt bakım yağının yapım aşamaları:

  • Body shimmer ürünlerin geneli herhangi bir güneş koruması ya da cildi yatıştırmayı vadeden bir formül içermiyor. Bu yüzden önerimiz aloe vera veya güneş koruyucu yağ/krem kullanmanız yönünde olacak. Böylece SPF güneşin etkilerinden cildinizi koruyacak. Aloe vera da vücudunuzu ferahlatacak.
  • Karışımı oluştururken doğal yağlardan faydalanın. Kokusunu sevdiğiniz ve cildinizin olumsuz reaksiyon göstermediği bir doğal yağı seçin. Tatlı badem yağı, portakal çiçeği yağı, lavanta yağı gibi yağlar kullanabilirsiniz.
  • Işıltı için başvuracağımız yol ise likit aydınlatıcı olacak. Işıltınızda bronzluk olmasını istiyorsanız bronzer; ya da gold-pembe-gümüş gibi etkiler istiyorsanız simli göz farlarından yararlanabilirsiniz.
  • İlk maddedeki tercih ettiğiniz bazı ve dilediğiniz yağı bir araya getirerek güzelce karıştırın. Ardından göz kararı bir şekilde, dilediğiniz etkiyi sağlayacağına inandığınız kadar üçüncü maddedeki tercihlerinizden birini ekleyin. Tamamen birbirine geçene kadar karıştırın ve kullanmak istediğiniz kaba aktarın.


    Artık kendinizi göz alıcı ışıltıya bırakabilirsiniz!

    Fotoğraf: @izabelgoulart