Hareket edin

Hepimiz yüksek tempolu bir egzersiz seansının nasıl hissettirdiğini biliriz; müziğin sesi, endorfin akışı ve parlayan bir cilt… Ancak yapılan yeni bir araştırma; spor sonrası hissedilen bu pozitif duyguların sandığınız kadar kısa sürmediğini söylüyor. Sabah 9’dan önce yapacağınız yoga seansı ya da açık havadaki koşunun pozitif etkisi; bir sonraki sabah spor yapmasanız bile sürüyor. Eğer zaman konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, hareketli olmayı prensip haline getirebilirsiniz.  Basit ama etkili. Vücudunuzun sürekli olarak hareket halinde olması, endorfin sargılama hızını daha da artıracaktır. Günde beş dakika kadar bile olsa bir yürüyüş hedefinizin olması ve bunu rutin haline getirmeniz, mutluluğun önemli anahtarlarından. Üstelik sadece 1 haftada bile sonuçları görebilirsiniz!

Hafif ve sağlıklı beslenin

Kendinizi iyi hissetmenin en önemli adımlarından biri de beslenme. Vücudunuzun ihtiyaçlarına göre kendinize sağlıklı besinlerden oluşan bir beslenme programı hazırlayabilirsiniz.

Küçük kaçamaklar yaparak kendinizi şımartın

Tabii ki sağlıklı beslenin derken kendinizi damak tadınızdan da mahrum edin demiyoruz. Özellikle gündüz saatlerinde metabolizmanızın daha hızlı olduğu düşünülürse; kahvaltıda çok sevdiğiniz muffin ya da pankekleri yemenizde bir sakınca yok. Püf noktası ise şekerli olanlarını es geçip, kendi muffininizi kendiniz yapmanız. Üstelik yapılan araştırmalar; mutfakta vakit geçirmenin kişiye kendisini daha iyi hissettirdiğini; dolayısıyla daha fazla mutluluk hormonu salgılanmasını sağladığını gösteriyor. 1 hafta boyunca kendi yemeğinizi kendiniz hazırlamayı deneyerek bu etkiyi deneyimleyebilirsiniz.

 

Meraklı Olmak İyidir

 Merak ediyorsanız, hayat maceraya dönüşür, keşfedilmemiş yeni şeyler bulmanızı sağlar. Güne sevdiğiniz bir şeyi yaparak başlayın ve yeni keşiflere hazırlıklı olun. Bu hafta içerisinde küçük bir çanta ile çıkacağınız günübirlik seyahatler ya da uzun süredir gitmeyi ertelediğiniz bir müze gezisi, gününüze renk katmakla kalmayıp; kendinizi daha iyi hissetmenizi de sağlayacak.

Doğal içerikli ürünler kullanın

Belki de listenin en önemli adımı, kendinize nasıl baktığınızla ilgili. Evde rahatlama amaçlı yaptığınız bakım seansında ya da yoğun bir gününüzde çantanıza attığınız pratik güzellik ürünlerinde mümkün olduğunca doğal ve bitkisel içerikli olanları tercih etmeye özen gösterin. Yapılan araştırmalar da; cildimizin en iyi şekilde özümsediği içeriklerin doğadan gelen bitkisel içerikler olduğunu kanıtlıyor. Cildinizle dost olan sağlıklı ve doğal içeriğe sahip ürünlerden alacağınız etkili sonuçlar sadece aynaya baktığınızda değil, gün boyu kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Kendinizi bakımlı ve iyi hissetmek cildinizin sağlıkla ışıldamasıyla başlar. Bunun için de cilt bakımında en önemli adım olan cilt temizliğinizi ihmal etmeyin. Ürünleri seçerken cilt tipinize ve ihtiyacınıza uygun olmasına dikkat edin. Güvenle kullanabileceğiniz bitkisel içerikli ürünleri günlük cilt bakım rutininize Yves Rocher ile katmanız mümkün. Cildiniz nemsiz ise nemlendirici ve ferahlatıcı etkili cilt temizleyicilerini kullanmalı, yağlı ise cildinizi sebum fazlasından arındırıp yağ dengesini sağlayan ürünler tercih etmeli, hassas ise cildinizi yatıştıran ürünleri uygulamalısınız.

 

Total
1
Shares

Bir cevap yazın