*Bu yazı diziye ilişkin spoiler ihtimali taşımaktadır.

HBO’nun şimdiden bir kült haline gelen dizisi Game of Thrones finali için sadece iki bölüm kaldı. Seri sonlanırken 8. sezon bazı izleyicileri tatmin etse de yüksek oranda bir izleyici de eski sezonlara yoğun özlem içerisinde. Bir yandan da sona giderken pek çok teori ürüyor. İşte ortaya atılmış bu son teori herkeste şok etkisi yarattı.

Daenerys bu sezon 3. bölümde Jorah’nın ölümü ve ardından 4. bölümde Euron Greyjoy tarafından gökyüzünden sulara gömülen ejderhası Rhaegal’ın ölümüyle sarsılmış durumda. Ejderhalarından birini zaten Gece Kralı’na kaptıran Khaleesi’nin Cersei ile gerçekleşecek savaş için sadece tek bir ejderhası kaldı. Elbette bu büyük bir dezavantaj.

Herkes bu şekilde düşünürken dizinin fanları tarafından ortaya atılan bir teori endişeleri bir nebze dindirdi. Dizinin hayranlarının bir kısmı, Dany‘nin en sevdiği ejderha olan Drogon’un, beşinci sezonda çok sayıda bebek ejderha doğurmuş olabileceğine inanıyor. Ejderhaların cinsiyetine dair bu zamana kadar hep erkek olduklarına inanılmıştı. Ancak hatırlarsanız Drogon’un 5. sezonda tarlaları, koyun ve keçileri yaktığına tanık olmuştuk. Fanlar bunun bebek ejderhaları beslemek için olduğunu ve Drogon’un da dişi bir ejderha olduğunu düşünüyor.

Bu bir teori olsa da 8. sezonun yayınlanan 5. bölüm fragmanında Euron Greyjoy’un gökyüzüne bakarken yüzünden dehşet ve korku okunması tahminin gerçeklik ihtimalini arttırıyor. Sonuçta 3. bölümde Euron zaten iki ejderhayı da gökyüzünde gördü ve hatta bir tanesini öldürmeyi başardı.

Elbette Euron’un bu bakışı savaş kararlılığı ile ilgili bir an bile olabilir. Neler olacağını hep birlikte yeni bölümde göreceğiz.

Total
0
Shares