Astrolog Şebnem Ekşib, Kova burcunda gerçekleşecek olan ay tutulmasının beklenen etkilerini detaylıca kaleme aldı.

 

Kadersel döngülerin öne çıktığı, son bir kaç yıldır uğraşıp alamadığımız veya sonuçlandıramadığımız durumların birden daha açık hale gelebileceği, şaşırtıcı durumlara veya sürprizlere etkilerin yol vereceği bir ay tutulması var önümüzdeki günlerde. 18 Ağustos Perşembe günü Dolunayla birlikte gerçekleşecek (Ay tutulmaları dolunay fazında oluşur) Kova burcu tutulması özellikle Kova burçları, yükselen veya Ay burçları KOVA olanlar için ağustos ve eylül ayında ilginç gelişmeler getirebilir.

 

Ay tutulması Türkiye saatine göre öğle vaktinde ufuktan Terazi burcu yükselirken gerçekleşecek. Swati yıldızı etkiliyken meydana gelecek olan tutulma, hava etkisini vurgulu kılıyor. Şartlar değişikliğe açık ve kadersel enerjiler devrede...

Esasen Ay tutulması Satürn ve Mars kavuşumu esnasında olmasaydı çok daha iyiydi. Bu etkileşim öncelikle değişimlerin mücadele ile geleceğini, kontrol dürtüsünün yüksek olacağını ve sert değişimlere neden olabileceğine de işaret etmekte. Aslan burcunda kalabalık gezegen yerleşimi ve Merkür'ün AtmaKaraka yani kader gezegeni olması enerjinin sert yönleri olacak. Tutulma sırasında AtmaKaraka'nın Merkür olması ise son noktayı Merkür enerjisinin koyacağına işaret ediyor ki, manası kendinizi anlamak, fark etmek ve gerçekten ne istediğiniz sorgulamak için aslında iyi zamanlardan geçiyoruz. Ancak unutmamanız gereken şu ki bu dönemde dolunay, ay tutulması tüm bunlar bir yana öncelikle taşın altına elinizi koymadan hiç bir şey elde edemezsiniz. Kadersel döngüler size sürprizler vs hazırlamış olabilir, bekledikleriniz gelebilir veya gitmesi gerekenler gidebilir, önemli değil, önemli olan iş, aşk veya her hangi bir beklentinizde çalışmayana ekmek yok döneminden geçiyoruz. Duygularınızı analiz edin ama fark ettiklerinizi, bırakmanız veya hayatınıza almanız gerekeni, aldığınız bir  kararı, karşılaştığınız bir fırsatı aktif hale getirebilmek için uğraşmanız gerekmekte. İçsel olarak zayıflamadan, kendi gücünü fark eden, mücadelede havlu atmayanın kazanacağı bir dönem bu. Kurban psikolojisinde kalmak işe yaramaz. Şikayet etmek değil, kendi gücünüzü ve potansiyellerinizi kullanmak döneminden geçmekteyiz. Ne diyelim, hepimize kolay gelsin 🙂

 

 

KOVA BURCUNDAKİ AY TUTULMASININ ÖNEMLİ ETKİLERİ

Görsel

 

BURÇLAR AÇISINDAN 18 AĞUSTOS AY TUTULMASI NE VERECEK?

Koç veya yükselen Koç: Tutulma süreciyle birlikte sosyal alanlar, hedefler, maddi kazançlar, çocuklar ve aşk adına yeni bir dönem başlıyor olabilir. Çevreniz, işinizde yetki alanlarınız genişlerken, tanıdığınız birinden önemli bir destek alabilirsiniz.

Boğa veya Boğa Yükselen: KARİYER ve iş alanlarında tamamlanma, yeni bir sürece geçme yaşanabilir. Tutulma günlerinde işinizde dikkatli olmak yerinde olur. Özelikle ortaklı işlerde dikkat. Ancak planlarınız, hedefleriniz adına kadersel gelişmelere de açık olacağını bir dönem başlıyor.

İkizler Burcu ve İkizler Yükselen: Hayata bakışınızı yeniden gözden geçirmek söz konusu. Eğitim, yurtdışı, yolculuklar, yenilen plan ve projeler adına yoğun bir süreci başlatacak. Yükselen İkizler, kardeşler ve yakın çevrenizle ilgili önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Bir durum, daha önce yapılması gereken bir iş veya adım tamamlanacak.

Yengeç burcu veya Yengeç Yükselen: Maddi konular öne çıkarken, tutulma ani gelişme ve değişim etkileri getirebilir. Özellikle yükselen yengeçler daha yoğun yaşayacak. Miras, nafaka veya beklediğiniz bir prim benzeri bir para akışı açısından şartlar yerine oturabilir.

Aslan burcu veya Aslan Yükselen: Önemli değişimler içinde olacaksınız. Tutulma sizin için etkili. Yönetim konuları veya projeler açısından önünüzdeki dönem ilginç olabilir. Ortaklı işler, eşiniz, partnerinizle alakalı bir konuda gelişmeler sizi rahatlatabilir. Evlilik adına kararlar almak, bir süredir düşündüğünüz bir durumu hayata geçirmek söz konusu.

Başak burcu veya yükselen Başak: Sağlığa dikkat edilmesi gerekiyor. Daha önce önemsemediğiniz bir durumla yüzleşmeniz gerebilir. İş konularında yeni bir döneme geçiyor olabilirsiniz. Ancak gizli bir konu veya sizden gizlenen bir durumu öğrenmeniz fark etmeniz olası. Veya gizli yürüttüğünüz bir konu hayatınızda öne çıkabilir.

Terazi burcu veya yükselen Terazi: İlişkiler, aşk hayatınız, çocuklar açısından tutulma yoğun etkiler verecek. Hassasiyetleriniz artabilir. 18 Ağustos civarı karar almayın. Duygusal açıdan 15 ile 20 ağustos arası dikkat etmek gerekiyor. Ayrıca önceden başladığınız bir hobiniz, kişisel gelişimle ilgili bir durum varsa aniden hayatınızda aktif olabilir. Öte yandan maddi konularda dikkatli ve temkinli olmak gerekiyor.

Akrep Burcu veya yükselen Akrep: Aile, ev, yuva alanlarıyla ebeveynlerinizle ilgili önemli gelişmeler olabilir. Ev değişikliği, taşınma yaşayabilirsiniz. Aile ve kendi alanlarınız öne çıkarken, kariyerinizle ilgili gelişme yaşanabilir. Mücadele etmeniz gereken, fiziksel ve ruhsal olarak enerjinizin yüksek olacağı bu süreçte, fiziksel olarak sağlığınıza dikkat etmek, kazalara karşı tedbirli olmak yerinde olacak.

YAY burcu veya Yükselen Yay:  Yakın çevreniz, kardeşler, sizin için önemli insanlarla çevrenizde bulunan kişilerle ilgili gelişmelere ortak olabilirsiniz. Bir süredir yapmak istediğiniz bir girişim veya durumla alakalı adım atmanız söz konusu. Duygusal hayatınızda ilginç gelişmeler yaşanabilir. Özellikle ağustosun son haftaları bu etki daha vurgulu olacaktır.

Oğlak Burcu veya Yükselen Oğlak: Maddi konularda önemli bir yol ayrımına gelmek veya karar vermek durumunda kalabilirsiniz. Hayatınızda bir süredir değiştirmek istediğiniz ama fırsat bulamadığınız konularda ani gelişmeler söz konusu. Maddi konularda keza fırsatlara, tekliflere açık bir süreciniz başlıyor ancak hedeflerinize giderken mücadele ve savaşmanız da gerekecek.

Kova burcu veya yükselen Kova: Sizi direk etkileyecek bir tutulma olacak. 15 Ağustostan itibaren Ay sonuna kadar tutulma etkilerini daha yoğun yaşamak olası. Önemli bir süreci hayatınızda başlatmanız, daha önce başlayan bir döngüyü aslında tamamlayacaksınız. Kadersel etkiler sizin için adeta devrede olacak. Arzularınızın gerçekleşmesi adına önünüzde güzel bir dönem ama mücadele etmeniz de gerekebilir.

Balık Burcu veya yükselen Balık: Gizlilikle yürüttüğünüz bir durum veya konu varsa aniden ortaya çıkabilir. Tutulma günleri civarı psikolojik olarak gerginlikler artabilir. Ele aldıklarınızı biraz daha sakin yönetmeye çalışın. Duygusal konularda platonik ilişkilere yönelmemek yerinde olur. Gerçekçi yaklaşımlarla işlerinizi yürütmeye çalışın.

 

©Şebnem EKŞİB 

Bir cevap yazın