KPMG Türkiye çalışanlarından oluşan Kültür Mantarları Tiyatro Ekibi, 2015 yılında 100. yılını kutlayacak olan sanat duayeni Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” tiyatro oyunuyla Ağrı Türkeli İlköğretim Okulu’nun kütüphane yapımına destek oldu.

 

Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG Türkiye çalışanlarının kurduğu Kültür Mantarları Tiyatro ekibi, 2015 yılında 100. yılını kutlayacak olan sanat duayeni Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı tiyatro oyunu ile 4 Kasım 2014, Salı günü Şişli Kent Kültür Merkezinde sahne aldı. 17 KPMG çalışanın yer aldığı, oyundan elde edilen gelir, KPMG Türkiye’nin Ağrı’daki “Türkelili Çocuklar Gülsün” projesi kapsamında Türkeli İlköğretim Okulu’na kütüphane yapımında kullanılacak. Kurulacak kütüphaneye,  KPMG çalışanlarının yanı sıra oyunu izlemeye gelen seyirciler de çocuk kitabı bağışlayarak projeye katkıda bulundu.

 

KPMG GÖNÜLLÜLERİ AĞRI İÇİN SAHNEDE

KPMG Türkiye Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Figen Tahiroğlu Würsching KPMG Türkiye ailesi olarak, bir yaşama ve hatta varoluş ifadesi olan tiyatro ile perdelerimizi 2013 yılından bu yana yardımda bulunduğumuz Ağrı’daki “Türkelili Çocuklar Gülsün” projesi için ilk kez açıyoruz. Bizim için büyük anlam barındıran bu projede Şişli Kent Kültür Merkez sahnesini bizimle paylaşarak projemiz önemli bir destekte bulundu. Kültür Mantarları Tiyatro Ekibi olarak toplumsal değişimleri alan, vicdanlara seslenen bir oyun sahnelemek istedik. 2015 yılında 100. yılını kutlayacağımız sanat duayeni Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” oyununu seçtik. Demet Taner’in katkısıyla oyunumuzu sergilemek için daha büyük bir enerji ile dört elle sarıldık. Yönetmenlerimiz, koreografımız, kostüm tasarımcımız ve müzik direktörümüz hep yanımızda oldu. Biz bu oyun sayesinde daha güçlü bir ekip olduk; yer, zaman, statü, cinsiyet ayırt etmeden tek bir bedende vicdanımızı hiç unutmadan 8 aylık bir çalışmanın sonuna geldik. Seyredecekleriniz biliyoruz ki sizi çok eğlendirecek ama aynı zamanda düşündürecek” dedi.

 

Doda Sanat işbirliğiyle oyuncu Didem Balçın ve Apo Kaya’nın yönetmenliğinde sahneledikleri oyununda toplumsal değişimleri Efruz ve Vicdani karakteri üzerinden anlatarak, seyircinin vicdanına seslenmeyi amaçlayan KPMG Türkiye Kültür Mantarları Tiyatro ekibi, önümüzdeki günlerde bir kez daha oyunu sergileyecek.

 

KPMG GÖNÜLLÜLERİ AĞRI İÇİN SAHNEDE 2

 

Total
50
Shares

Bir cevap yazın