Türkeli İlkokulu KPMG Gönüllüleri Kütüphane Açılışı (2)

KPMG Türkiye, Ağrı’nın Eleşkirt ilçesindeki Türkeli Köyü İlköğretim Okulu’nun iyileştirmek için yürüttüğü “Türkelili Çocuklar Gülsün” adlı proje kapsamında 27 Mayıs 2015, Çarşamba günü “Türkeli İlkokulu KPMG Gönüllüleri Kütüphanesi”ni açtı. Kütüphanenin açılışıyla birlikte öğrenciler için uzman eğitmenler eşliğinde bir dizi etkinlik düzenlendi.

Türkeli İlkokulu KPMG Gönüllüleri Kütüphane Açılışı (5)

KPMG Türkiye, “Türkelili Çocuklar Gülsün” projesi kapsamında Türkeli İlköğretim Okulu öğrencilerinin bilgi kaynaklarına erişimini kolaylaştırmak ve bireysel gelişimlerini destekleyecek kültür sanat eserlerini okuyabilmelerini sağlamak amacıyla Türkeli İlkokulu KPMG Gönüllüleri Kütüphanesi’ni kurdu. Toplam 700 adet kitabın bulunduğu kütüphane ile çocuklara daha fazla okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. KPMG Türkiye Gönüllü ekibinin katılımıyla gerçekleştirilen kütüphane açılışı sonrasında ise öğrencilere uzman eğitmenler tarafından çeşitli eğitimler verildi. Eğitimler arasında temel bilgisayar kullanımı ve çocukların yaratıcılıklarını destekleyecek masallarla drama eğitimi yer aldı.

Türkeli İlkokulu KPMG Gönüllüleri Kütüphane Açılışı (1)

Konuyla ilgili açıklama yapan KPMG Türkiye Başkanı Ferruh Tunç ”KPMG Gönüllüleri olarak Ağrı Türkeli İlköğretim Okulu için gerçekleştirdiğimiz projenin önemi bizim için büyük. 5 kişi ile çıktığımız bu yolda şimdi 1000 kişiyle birlikte çalışıyoruz. Bu projede bizi en çok motive eden küçücük kalpleriyle tüm imkânsızlıklara rağmen okumak isteyen çocukların azmiydi. Çocuklarımızla farklı dönemlerde bir araya gelerek onların sosyal ve kültürel gelişimleri için destek verdik. 70 çocuğumuz için her yeni eğitim öğretim yılında ve yılbaşlarında yaptığımız kırtasiye, kitap ve özellikle kışlık giyecek desteklerinin yanı sıra KPMG Gönüllüleri ile Ağrı’ya düzenli ziyaretler gerçekleştirdik. Projedeki hedeflerimizden biri çocukların daha fazla okuma alışkanlığı edinmesi ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktı. KPMG Gönüllü ekibi 2014 yılında KPMG Kültür Mantarları çatısı altında, çalışanlardan oluşan Tiyatro Kulübündeki 17 kişiden oluşan ekiple 9 aylık çalışmanın ardından, Haldun Taner’in “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” oyununu sahneledik. Oyundan elde edilen gelirle Ağrı Türkeli İlköğretim Okulu’na bir kütüphane kurmaya karar verdik. Kurduğumuz kütüphaneye KPMG çalışanlarının yanı sıra oyunu izlemeye gelen çalışanlarımızın aileleri, müşterilerimiz, KPMG Alumnileri de çocuk kitabı bağışlayarak katkıda bulundu. Gelecek dönemde de Türkeli İlköğretim Okulu’ndaki yavrularımız için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

 

KPMG Hakkında

KPMG, 155 ülkede, 162.000 çalışanı ile faaliyet gösteren global bir denetim, vergi ve danışmanlık şirketidir. KPMG Türkiye 1982 yılında kurulmuş olup İstanbul Merkez Ofis’i olmak üzere, Ankara ve İzmir ofislerinde yaklaşık 900 çalışanı ile her sektörden 1800’ün üzerinde müşterisine denetim, vergi ve danışmanlık konularında hizmet sunmaktadır. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın