Kuşburnu yağını güzellik ve cilt bakım rutininize eklemekte yeterince geç kaldıysanız bunu hemen telafi edebilirsiniz. Üstelik bu konuda referansımız Kate Middleton. Middleton'ın yanı sıra Victoria Beckham, Miranda Kerr, Georgia Fowler ve Cara Delevingne de kusursuz cildini kuşburnu yağına borçlu olan isimlerden.

kuşburnu yağının cilde faydaları

Gelelim kuşburnu yağının mucize faydalarına! Gül bitkisinin tohumlarından elde edilen kuşburnu yağı, Omega 3, 6 ve 9 açısından fazlasıyla zengin. Bu da cildi onardığı anlamına geliyor. Kuşburnu yağının düzenli uygulandığı takdirde ciltte gençleşmeye yardımcı olduğu, cildi yoğun bir şekilde besleyip nemlendirdiği biliniyor. Sağlıklı cilt parlak ve ışıltılı bir görünüm elde ediyor. Nemlendirici ve onarıcı özelliği ile yara izlerini, ince çizgileri, kırışıklıkları ve çatlakları gidermede büyük rol oynuyor.

Bunun yanı sıra kuşburnu yağı sağlık açısından da egzama ve dermatit gibi cilt sorunlarına da yardımcı.

Kuşburnu yağı cilt bakımı için nasıl kullanılmalı?

Cara Delevingne kuşburnu yağını sabah güne başlarken nemlendiriciden önce ve gece cildini temizledikten sonra olmak üzere günde iki kez uyguluyor. Siz de bu uygulama yöntemini baz alabilirsiniz.

Ayrıca çok kuru bir cilde sahipseniz makyaj öncesi de kuşburnu yağını cildinize uygulamanız tavsiye ediliyor.

Bazı markalardan deneyebileceğiniz kuşburnu yağı önerileri: