Les Benjamins’in Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyonu kültürle isyanın çılgın buluşmasını metafizik gerçekliğimizde ve sokağın ritminde yaşatıyor. Tasarımcı Bünyamin Aydın, markanın imzası olan grafik desenli jarse tişörtleri gündelik keyiflere eşlik eden eksiksiz bir gardıroba dönüştürüyor; Doğu ve Batı motiflerini alışılmışın dışında bir vizyonla sentezleyen eklektik bir desen ve görsel yelpazesiyle cesur kentli formları harmanlıyor.

LES BENJAMINS, KOLEKSİYONUNU MILANO ERKEK MODA HAFTASI'NDA SUNDU (4)

 

Işıklı renklerin İtalyan Rönesans ressamlarının gölge ve ışığı ustalıkla kullanan “Chiaroscuro” akımını yansıtan tablolarını anımsatan oyunu, koleksiyona neo-klasik çağrışımlar katıyor. Sezonun zihin kurcalayan ve Türk giyim gelenigini temsil eden öğeleri, 20’inci yüzyılın müzik, sanat ve pop kültür dünyasından ikonik yüzleriyle birlikte kullanılıyor. Bunun dışında kaleydoskopik dokuma desenler, beraberinde floklama ve sıcak baskı gibi teknikler, ham kenarlar ve üstten dikişli işlemeler saten montlarda, organze katmanlı tişörtlerde ve büyük boy pamuklu süveterlerde kullanılarak lüks detaylarıyla göz alan yeni hibrit spor giyim stilleri yaratılıyor. Pilot montu, kapüşonlu sweatshirt ve jarse tişörtten her biri hem kadın, hem erkekler için uzun, kaftan esintili stillerde yorumlanırken, kamuflaj desenli, binici pantolonu benzeri dar kesim eşofman altı veya tamamı kilim desenli panço ile giyilebiliyor. Üstten dikişli cepler, taşlı biyeler ve eğrisel desenli jakarlar galaksilerin matematiksel harmonisini yansıtırken bir yandan da Les Benjamins’in bir doz ezoterik iyimserlik katılmış benzersiz perspektifine ayna tutuyor.

 

LES BENJAMINS, KOLEKSİYONUNU MILANO ERKEK MODA HAFTASI'NDA SUNDU (2)

Les Benjamins Sonbahar/Kış 2016 Koleksiyon sunumunun müzikleri, Bromance Records’tan Fransız yapımcı Surkin’in yeni görsel-işitsel müzik projesi Gener8ion tarafından hazırlandı.

Les Benjamins Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu, Sonbahar 2016’da ünlü Türk müzisyen Gökhan Özoğuz tarafindan yaratilan DELICERI markasi ile özel bir işbirliği yaparak, LES BENJAMINS X DELICERI OTTOMAN PUNK kapsül koleksiyonu ile genişleyecek.

 

LES BENJAMINS, KOLEKSİYONUNU MILANO ERKEK MODA HAFTASI'NDA SUNDU (3)

Total
0
Shares

Bir cevap yazın