Longines, her daim unisex bir algı yaratmayı başarmış tasarımlarıyla ünlüyken, PrimaLuna koleksiyonu ise, 2009’dan beri, eşi benzeri olmayan feminenliğiyle isim yapıyor. Adından anlaşılacağı üzere, bu koleksiyonun karakteristik kasalarında, Ay’ın şiirselliğinden esinleniliyor. Gümüş rengi ya da sedef olsun, pırlantalarla süslenen tüm bu kadranlar, saatin sanki gökyüzünde parlayan gece ışığı gibi görünmelerini sağlıyor. Quartz ya da otomatik kurmalı mekanizmalarla çalışan saatler, ya tarih göstergesine sahip üç ibreli ya da… Ay fazı komplikasyonlu.

Ay’dan alınan referanstan hareketle seçilen paslanmaz çeliğin ışıl ışıl grisi, bazı modellerde pembe altının pastel tonlarıyla birleşiyor. Parçalara uygulanan pürüzsüz cila tekniği sayesinde, saatlerin parlak görünümü daha da belirginleşiyor.

Longines PrimaLuna’da üç farklı kadrana üç farklı kasa eşlik ediyor. Bu modellerin her biri Ay ışığının paklığını taşıyor. Opsiyonlar buzlu gümüş, boyanmış Roma rakamlı gümüş flinque işlemeli ve pırlanta indeksli beyaz sedef kadranlı modellerden oluşuyor. Bazı pırlantalı varyasyonlar kasanın çevresine yıldızlar yağıyormuş hissi veriyor.

Bu özel koleksiyonu gece/gündüz fark etmeksizin hem günlük etkinlikler hem de şık davetler için terdih edebilirsiniz.

Total
0
Shares