Dünyanın en eski ve en zorlu uluslararası spor müsabakalarından America’s Cup mücadelesinde   Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin giyeceği tüm teknik giysilerin özel araştırma, geliştirme ve üretim çalışmalarını The Woolmark Company üstlenerek, ekibin resmi teknik ortağı oldu. Yenilenebilir, biyolojik olarak parçalanabilir çevre dostu %100 doğal ve dünyanın en eski elyafı merinos yünü kullanılarak üretilen üniformaları ile Luna Rossa Prada Pirelli ekibi sosyal sorumluluk bilincinin de altını çizmiş oldu.

Luna Rossa Prada Pirelli yelken ekibinin tüm aktiviteleri ve yarışlar esnasında kullanacakları; su geçirmez ceket, rüzgarlık, yağmurluk, mont, dalış kıyafeti, t-shirt ve polo gömlekleri The Woolmark Company tarafından özel olarak geliştirilmiş merinos yünü kullanılarak üretiliyor.

Luna Rossa Prada Pirelli ekibi ile The Woolmark Company arasındaki işbirliğinin, yenilik ve teknolojiden ilham almakla birlikte yeni malzemelerin araştırılması ve sosyal sorumluluk anlayışından da esinlenen ortak bir felsefeye dayandığını belirten Prada Grup Pazarlama ve İletişim Başkanı Lorenzo Bertelli, "The Woolmark Company'nin teknik ortağımız olmasının, ekibimize daha da fazla prestij katacağından eminim” dedi.

Takım Direktörü Max Sirena ise şunları söyledi: “Fiziksel aktivitemiz oldukça zorlu, bu sebeple giydiğimiz giysiler mümkün olduğunca izotermik, elastik, nefes alabilir ve suya dayanıklı olmalı. Merinos yününün bunların hepsi olduğunu kendi üzerimde keşfettim. Merinos yün, gerçekten bir performans lifi ve aynı zamanda kesinlikle sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir. Yeni üniformalarımız hem bedenimizi hem de ruhumuzu iyi hissettiren harika bir sürpriz. "

“Avustralyalı 60.000 yün yetiştiricisi ve bizim için Avustralya yününün bu kadar büyük ölçekte ve yenilikçi bir şekilde denizlere ulaşması ilk kezdir” diyerek sözlerini sürdüren The Woolmark Company Genel Müdürü Stuart McCullough, America’s Cup’ın her zaman en iyilerin en iyisini sembolize ettiğini belirterek en iyi tekne ve en iyi takımdan sonra en iyi elyafın da bu ekibe dahil olduğunun altını çizdi.

Luna Rossa Prada Pirelli Resmi Ceketi, seçili PRADA mağazalarında ve prada.com’da…

Luna Rossa Prada Pirelli ekibinin kişisel olarak test ettiği, The Woolmark Company’nin geliştirdiği merinos yünü kullanılan ceket; su geçirmezliğinin yanı sıra mükemmel nefes alabilirlik, nem çekebilme özelliği ile profesyonel yelken için ideal. Performansı düşürmeden aynı zamanda sürdürülebirliği de sağlayan merinos yünü kullanımıyla bu ceket, çevreye duyarlılığı da yansıtıyor.

Woolmark Company Hakkında:

The Woolmark Company, yün alanında küresel bir otoritedir. Uluslararası tekstil ve moda endüstrisini kapsayan geniş çaplı ilişki iletişim ağımız vasıtasıyla, lüks giyimde birincil içerik ve en yüksek kalitede doğal elyaf olarak Avustralya yününe dikkat çekiyoruz.

The Woolmark Company logosu dünyada en çok tanınan ve itibar gören markalardandır. Bu markalar, üretimden bitmiş ürüne kadar yenilikçi ve mükemmelliğin öncülüğünü temsil etmekte ve en yüksek kalite garantisi sunmaktadır. The Woolmark Company, araştırma, geliştirme ve pazarlamanın yanı sıra dünya çapında Avustralya yününün tedarik zincirine yatırım yapan 60.000’den fazla yün hayvanı yetiştiricisine ait, kâr amacı gütmeyen bir şirkettir ve Australian Wool Innovation’ın yan kuruluşudur. www.woolmark.com

#woolmark

Facebook: @thewoolmarkcompany

Twitter: @woolmark

Instagram: @thewoolmarkcompany