Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un üçüncü gününde, marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarının sergilendiği The Core Istanbul kapılarını açtı. Gün içinde ise davetliler, OUTKASTPEOPLE, Can Yunus Çetinkaya, Sudi Etuz, Afffair, Meltem Özbek, Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi ile Brand Who defile ve sunumlarını izleme fırsatı buldular.  Sudi Etuz defilesi, efsanevi aktör Charlie Chaplin’in torunu Kiera Chaplin’i onur konuğu olarak ağırlarken, Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi defilesi ise günün en ilgi uyandıran etkinliği oldu. 

5

The Core Istanbul kapılarını açtı

Bu sezon dördüncü defa düzenlenen The Core Istanbul, MBFWI çatısı altında Türk marka ve tasarımcıların Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonlarını bir araya getiriyor. Etkinliğe katılan 40 ülkeden toplam 300 satın alma sorumlusu, The Core Showroom aracılığıyla marka ve tasarımcılarla buluşarak koleksiyonları keşfederek sipariş verebiliyorlar.

3

Sudi Etuz’un ihtişamlı koleksiyonu

MBFWI kapsamında ilk defa koleksiyonunu sergileyen tasarımcı Şansım Adalı’nın markası Sudi Etuz, ilhamını 1970’li yılların ihtişam ve pırıltısını dans pistine taşıyan Studio 54’ün ruhundan aldı. Charlie Chaplin’in torunu Kiera Chaplin’in en ön sıradan izlediği defilenin kulisinde ise modellerin gözlerine şeftali tonlarında dudak kalemi uygulanarak sıcak bir bakış yakalandı, tende ise ışıltılı bir görünüm tercih edildi.

2

Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi

Mercedes-Benz bu sezon mesleğinde 15 yılı geride bırakan başarılı tasarımcı ve Moda Tasarımcıları Derneği Başkanı Mehtap Elaidi’yi destekleyerek defilesini “Mercedes-Benz celebrates Mehtap Elaidi” ismiyle sundu.
Tasarımcının “Claim your white” isimli Sonbahar/Kış 2016 koleksiyonu, tarihe izini bırakan kadınların tavırlarından esinlenerek maskülen unsurları dar kalıplar, grafik detaylar ve canlı renklerle harmanlıyor ve alışılmışın dışında bir feminenlik tasviri yakalıyor. Mor ve kırmızı renkler ile başlayan koleksiyon, çizgili kumaşlarla grafik anlatımını sürdürerek mavi ve siyah geçişlerle devam etti. Kurallara kendi yorumunu katan ve haklarına sahip çıkan bir kadın profili çizen koleksiyon, tüm davetliler tarafından ayakta alkışladı.

1

Defilenin sanal hali

Mercedes-Benz Lounge, bu sezon özel misafirlerine defile heyecanını sanal ortamda deneyimle keyfini sunuyor. Mercedes-Benz Lounge’da yer alan Sanal Defile Noktası’nda bulunan gözlüğü takarak dilediğiniz defileyi seçebiliyor ve hem sanal defile deneyimini, hem de kulis telaşını gözlüğün 360 derece özelliğini kullanarak yaşayabiliyorsunuz, tıpkı Zeynep Tosun gibi!

Total
0
Shares

Bir cevap yazın