Son günlerin çok konuşulan yapımlarından olan Netflix dizisi MINDHUNTER, elbette ki bizim de izleme listemizde.

Dizinin heyecan verici hikayesine ilave olarak, yapımcı koltuğunda David Fincher’ın yer alması en önemli noktalardan biri olarak karşımızda. Tabii, bir de başarılı oyuncu kadrosu heyecan seviyemizi artıran diğer faktörlerden. Özellikle de Wendy karakterine hayat veren başarılı oyuncu Anna Torv radarımıza takılan isimlerden. 

İşte, Anna Torv ile bir araya geldik ve ona hem dizi hem de karakteri Wendy hakkında merak ettiklerimizi sorduk. Marieclaire.com.tr okuyucuları için özel olarak gerçekleştirilen bu röportajı keyifle okumanızı dileriz.

 

 

MINDHUNTER’ı ilk duyduğunuzda ve senaryoyu okuduğunuzda, bu projeye dair düşünceleriniz neler oldu?
Aslında oyuncu seçmelerine gittiğimde senaryoyu henüz okumamıştım ama hemen gidip ana karakter tarafından yazılan kitabı aldım ve gerçekten çok sevdim, hatta biraz korkutucu buldum. Ardından tekrar seçmelere gittim ve senaryoyu da okuyunca oldukça etkilendim.

David Fincher ile daha önce birlikte çalışmamıştınız. Peki, nasıl bir duygu onunla aynı projede yer almak?
Evet, David ile daha hiç tanışmamıştım. Rolü aldığımda ve çalışmaya başladığımızda onun ne kadar cömert ve net biri olduğunu gördüm. Oyuncu için neyin iyi olduğunu bilip, ona göre yönlendiriyor. Vaktimizin çoğu sette geçtiği için böyle bir yönetmenle çalışmak harikaydı. David ne istediğini biliyor, biz de ekip olarak onun neyi istediğini anlıyoruz ve o hedefe yönelik çalışıyoruz. Haliyle de günümüzün neredeyse tümü çekim yaparak geçiyordu.

 

 

Dizide canlandırdığınız Wendy karakterini biraz tanımlar mısınız?
Wendy işine çok odaklanmış bir karakter, hatta iş kolik bile diyebilirim. Hayatındaki en önemli şey mesleği ve iş dışındaki her şey ona zaman kaybı gibi geliyor. İşine oldukça büyük bir tutkuyla bağlı.

Yer aldığınız tüm yapımları düşününce, sizi en çok etkileyen karakter hangisi oldu?
Elbette ki Fringe dizisindeki karakterim Olivia… Beş sene boyunca canlandırınca artık neredeyse o olmuştum diyebilirim. Bu kadar uzun süre canlandırdığım bir karakterden etkilenmemem zaten imkansızdı.

 

Son bir soru daha. Sizce David Fincher neden bu kadar iyi bir gerilim yönetmeni?
David’i bence bu kadar iyi yapan şey, işindeki bütünlük. Filmlerini izlediğinizde, olaylar arasında hiçbir kopukluk yok, her şey anlamlı. Onun izini tüm filmlerinde görmek mümkün. Farklı karakterleri, farklı senaryoları ve dönemleri o kadar iyi gözlemleyip bir araya getiriyor ki, onun yaptığı bir işi izlemesi çok keyifli hale geliyor. O, bu işin kesinlikle ustası ve onunla çalışmak bir lüks.

 

Hazırlayanlar: Müşra Demir, Sedef Olgaç, Nurdan Gündoğdu

Total
1
Shares

Bir cevap yazın