Yayınladıkları üç albümle liste başı başarılarının yanı sıra Grammy, Brit, Billboard Music  olmak üzere birçok ödülün sahibi olan Londra menşeili folk rock grubu Mumford and Sons’ın Live From South Africa: Dust and Thunder adlı konser filmi tüm dünya ile aynı anda ilk kez  8 Kasım Salı akşamı ZORLU PSM SKYLOUNGE’da.

Radyo Eksen’in medya sponsorluğu 3C1M’in katkılarıyla konser havasında gösterilecek filmin sınırlı sayıdaki biletleri ZORLU PSM gişesi ve Biletix üzerinden satışa çıktı.


Bugüne kadar Rolling Stones, Led Zeppelin, Oasis gibi efsanelerle  çalışan,  yaşayan en iyi sinematograflardan Dick Carruthers’in prodüktörlüğünü üstlendiği  film; Monument Amfitiyatro’nun etkileyici atmosferinde grubun ilk Güney Afrika konserinin canlı kayıtlarından oluşuyor. Konserden önce  Baaba Maal, Mamadou Sarr, The Very Best ve Beatenberg gibi isimlerle kaydettikleri Johannesburg mini-albümde yer alan şarkıları da konuk sanatçılarla ilk kez söylemeleri filmi ve konseri özel kılıyor.

 

 

Mumford & Sons: “The Wilder Mind turnesinin en heyecan verici konserlerinden biriydi. Johannesburg’da bir stüdyoda Baaba Maal, The Very Best and Beatenerg ile yalnızca birkaç gün prova yapmıştık. Herkes sahnede bizim yazdığımız birkaç şarkıyı çaldı. Ayrıca Güney Afrika’daki ilk performansımızdı ve hiç böyle bir karşılama beklemiyorduk. Bu gösteri, grup olarak bir turnede geçirdiğimiz en heyecan verici andı.  Dünyayı keşfetmek ve müzik toplulukları arasında bağ kurmak adına tutku dolu bir yolculuktu.”

 

Setlist’inde “I Will Wait”, “The Cave”, “Little Lion Man”, “Lover Of The Light” gibi klasiklerin yanı sıra “There Will Be Time”, “Wona” gibi Johannesburg albümünden şarkıların da yer aldığı konser filmi Live From South Africa: Dust and Thunder’ın öncesinde ve sonrasında Radyo Eksen DJ’leri setin başında olacak.

 

 

Radyo Eksen Session: 20.00

Mumford & Sons: Live From South Africa: Dust and Thunder Gösterimi: 21.30

Radyo Eksen After Party: 23.00

Bilet Fiyatı: 20 TL

 

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın