MUTLU OLMANIN OLMAZSA OLMAZ 6 KURALI re

4- Negatif insanlara aldırmayın.

Dostlarınız, aileniz ya da çalışma arkadaşlarınız istedikleri kadar karamsar olabilirler. Bu dünya görüşlerini size empoze etmeye de çalışabilirler. Peki sizin tercihiniz ne? Onların kervanına katılıp, bardağın boş tarafında boğulmak mı? Onlar, olumsuz düşüncelerinde kesin olarak haklılar mı? Hiç sanmıyoruz. Diyelim ki ofiste kahve molası verdiniz ve karamsar insanlar etrafınızı sarıp bugünkü işlerinizin asla yetişmeyeceğinden dem vurup duruyorlar. Halbuki bu filmde oldukça önemli bir obje var gibi geliyor bize. Elinizdeki kahve fincanı desek, hiç de abartmış olmayız. O an sizi mutlu eden bir şey varsa ve diğer insanlar onu görebilmenize engel oluyorlarsa, sizin engel olmanız gereken şey de o insanların sizin mutluluğunuza müdahale etmemeleridir.

 

5- Özgürlüğünüzün ve fırsatlarınızın sonsuzluğunun farkına varın. 

Hayatta elinizdeki her şeyi alsalar, alamayacakları tek bir şey var: Hayalleriniz. Hayal kurmanın kendisinin nasıl bir mutluluk kaynağı olduğu malum. Hayal kurmayan bir insanın durumu da herhalde sizde az çok bir şeyler uyandırıyordur. Hayalleri için yaşayan ve özgür olan insanlar ile, hayal bile kurmadan içinde bulunduğu olumsuz koşullara boyun eğen insanlar arasında büyük fark var. Bu farkın karamsar tarafında olmamalısınız. İçinizdeki özgür sizin farkına varın. Gücünüzün ne denli fazla olduğuna kendiniz bile inanamayacaksınız. Hayat her dakika önümüze binlerce fırsat sunuyor aslında. Hatta o kadar fazla fırsat sunuyor ki, bazılarının farkına bile varamıyoruz. Kötümser insanlar ise çok daha fazlasını ıskalıyorlar. Emin olabilirsiniz.

Sizi ne mutlu ediyor? Ne mutlu edecek? Yapmaktan en çok hoşlandığınız, sizi en çok iyi hissettiren şey ne? Onu yaparken neredesiniz? Yanınızda kimler olacak? İşte size özgürce kurabileceğiniz hayallerin film seti. Sorumluluk alıp, kendi mutluluğunuz için mücadele etmeye hazır mısınız?

 

 

 

Total
10
Shares

Bir cevap yazın