Astrolog Şebnem Ekşib, Nisan ayının enerjilerini sizler için kaleme aldı.

 

2016 Nisan ayı astroloji açısından hayli yüklü bir tempoya sahip. Gerileyecek gezegenler, burç değiştirerek romantik etkileri tetikleyecek olan Venüs, ona eşlik etmekte zorlanarak duygusal ihtiyaçlarımızı bir anlamda kesintiye uğratma potansiyelindeki MarsSatürn'ün halen çatık kaşlı ve gergin etkisi ile deneyimleri Mars enerjisi ile bize hissettirecek olması sadece bir kaçı...

Mart ayından itibaren Satürn'ün yanına yerleşerek bize hem git hem dur hislerini yaşatan Mars, bu ay her ikisinin birden geri hareketi ile durumları daha karışık bir hale getirebilir. Ülke gündemi, dünya ve bireysel alanlarımızda disipline olmak, ilerlemek, bekleyerek ve temkinli hareket etmek adına dikkatli olmamız gereken bir süreç Nisan ayı.

 

nisan ayı aylık burç yorumu 2016

 

Nisan Ayı Genel Etkileri

Nisan ilk haftası değişim isteği artarken, rutin olandan sıkılma, değişiklik isteme, şartları yeniden oluşturma arzusu öne çıkıyor. Ay'ın ilk haftası Venüs ve Merkür burç değiştiriyorlar. Hint astroloji sistemine göre  gezegen burç değiştirirken hassas ve güçsüz olduğu bir bölümde ilerler ve buna gezegenin arafta olması diyorum.

31 Marttan itibaren burç değiştirmek üzere harekete geçen Venüs, Hint Astrolojisine göre Balık burcuna geçerken 2 Nisan'a kadar güçsüz olduğu alandan geçiyor; Merkür ise 1 Nisan'dan itibaren güçsüz pozisyonda ilerleyecek ve 2 ile 4 Nisan arası Merkür konularına da dikkat etmek gerekecek.

Nisan ayının ilk 2 günü; parasal konular, lüks tüketim, araçlar ve arabalarla ilgili konular, araba, ev veya lüks tüketim maddeleri ve taşınmaz alım ve satımları ile estetik müdahaleler adına beklemek doğru olacak. Özellikle güzellik üzerine bir şey yaptırmayı düşünüyorsanız, 1 ve 2 Nisan'ı geçirip adım atmanız doğru olur. Aksi halde başlattığınız işi tekrar ele almak söz konusu.

Venüs, ilişkilerle bağdaşık bir gezegendir. Ayın ilk haftası hem Venüs, hem de Merkür sorunlu derecelerden ilerleyeceği için ilişkilerinizde iletişim sorunlarına dikkat edin. Bu süreç yeni bir ilişkiye başlamak ve evlilik adına adım atmak için yine beklemek gerektiğini vurguluyor. Yani bireysel hayatınızda 1 Nisan ile 5 Nisan arası ilişkiler, parasal konular ve güzellik ve estetik üzerine yaptıracağınız müdahalelerde bekleyin.

Merkür'ün 2 Nisan ile 4 Nisan arası vereceği etki ile teknolojik alet alımları, (cep telefonları, bilgisayarlar, her türlü teknolojik alet ve makine) sorunlar yaşamak olası ve alımları bu aralığa denk getirmeyin.

nisan ayının atlık burç yorumu yeni ay

 

7 Nisan da YENİ AY VAR!

Nisan ayı Yeni Ay döngüsü Güneş, Uranüs ve Venüs kavuşumu ile geliyor. Bu alan üst düzey kişilerle ilişkilerinizde yeni gelişmeleri ani ve şok edici şekilde önünüze koyabilir. Aile büyükleri, babanız, otorite sembolü kişilerle ilişkileriniz veya onların hayatlarında ani gelişmeler öne çıkabilir. Tabi devrede Venüs de olacağı için bu etki yoğun şekilde ilişkiler açısından da geçerli. İlişkiler adına sürprizlere açık bir dönem özellikle ayın ilk yarısı Yeni Ay döngüsü ile tetiklenecek.

Yeni Ay, Hint astrolojisine göre Balık-Başak aksında gerçekleşiyor. Döngüye Venüs de iştirak ediyor ve doğal olarak da ana tema ilişkiler ve aşk adına hayli vurgulu olacaktır. Balık, Başak, Koç, Boğa, Terazi, Akrep ve Yengeç burçları Yeni Ay döngüsünden biraz daha fazla etkilenecek olan enerjilere sahipler.

 

 

nisan ayı aylık burç yorumu 2016

 

Nisan Ayında Araç, Ev Alımı ve Güzellikle İlgili Konularda Hangi Dönem Uygun?

Venüs, Hint astrolojisine göre bu ay boyunca Balık burcunda ilerleyecek. Balık burcu Venüs'ün rahat ettiği ve yüksek enerjide çalıştığı bir alandır. Duygusal ilişkilere dönük enerjiler vermesi bir yana, Venüs ayrıca otomotiv, bilhassa lüks araçlar ve dünyevi alanlarla da çok bağlantılıdır. Gezegenin ayın ilk haftası sıkıntılı bir dereceden ilerleyecek olmasından bahsetmiştim. Ancak bu alanı aştıktan sonra Merkür'ün de derece olarak toparlanacağı 4 Nisan'dan itibaren 15 Nisan'a kadar olan aralıkta araç alımları, ev alımları, lüks alımlar ve güzellik, estetikle ilgili müdahaleler veya girişimler açısından uygun bir dönem var. Sonrasında Mars, ay sonunda Merkür gerileyeceği için bu alanlarda uzun bir süre beklemek gerekecek.

Bilhassa Balık burçları, Kova burçları, Yengeç ve Akrep burçları, Başak burçları, Yay Burçları, Boğa ve Terazi'lerveya yükselen burçları / Ay burçları bu alanlarda olanlar bu tip girişimler için verdiğim aralığı değerlendirebilir. Sonrasında beklemek gerekecek.

 

 

nisan ayının atlık burç yorumu yeni ay

 

Nisan Ayı Ortasından İtibaren Dikkat Etmeniz Gerekenler:

Ay ortasından itibaren belirsizlik duygusu hakim olacak. Hedefleriniz ve arzularınız adına istek duyacak ama harekete geçmek için kendinizi desteksiz veya isteksiz hissedebileceksiniz. Bu nedenle ayın ilk haftaları hakim olan itici etkileri, ay ortasından itibaren sonuçlandırmakta zorlanabilirsiniz. Nisan ayı başında ağırlıklı olmak üzere, verdiğiniz sözlere, vaatlere dikkat edin. Sonradan kendinizde söylediğiniz veya yerine getirmek için söz verdiğiniz şeyleri gerçekleştirme dürtüsünü hissetmeyebilirsiniz.

 

16 Nisan'dan İtibaren Mars Durağan ve 17 Nisan'da Mars Gerilemesi Başlıyor!

Mars, 2 yılda bir gerileyen bir gezegendir. Merkür gibi sık gerilemez. Bu nedenle vereceği etkiler daha volümlü ve çarpıcıdır.

Mars gerilemesi, Hint Astrolojisine göre Akrep burcunda başlıyor. Akrep, Boğa, Koç, Terazi, Kova, Aslan burçları üzerinde biraz daha etkili olacak.

Araçlar, ev içi gerginlikler, tesisat sorunları, aile büyükleriyle ilgili gelişme ve sorunlar, makineler, aletler üzerinde etkili bir gerileme olacak. 17 Nisan'da başlayan gerileme, 1 Temmuz'a kadar devam edecek.

Bu süreçte karşı cins ile ilişkiler, hayat ile mücadele gücümüz, savaşma dürtümüz beklemeye geçerken, Akrep de gerçekleşecek gerileme, cinsel konular adına hasır altı edilen konuların ve gerçeklerin aniden su üstüne çıkmasına neden olacak. Ayrıca Maden kazaları adına da 17 nisan 1 Temmuz adına ülkemiz adına dikkat etmek gerekiyor.

Mars gerilemesini ayrıntılı biçimde kısa bir süre sonra ayrıca yazacağım...

nisan ayının atlık burç yorumu yeni ay 7

 

22 Nisan 2016 Dolunay'ı

Dolunay Hint Astrolojisine göre Terazi, Koç aksında gerçekleşiyor. 22 Nisan sabah 8:24 de gerçekleşecek dolunay sırasında Boğa burcu yükseliyor. Dolunay; Boğa, Akrep, Koç ve Terazi burçlarını yoğun şekilde etkileyecek (benzer şekilde yükselen ve ay burçları bu alanda olanları da...)

Dolunay, ilişkiler, kadınlarla ilgili konular, ülkemiz adına uluslararası ilişkiler, gizli işlerin ortaya çıkması, gizli düşmanlıklar, ekonomi, spekülatif haberler ve terör olayları açısından risk teşkil etmekte.

Bireysel alanlarda kadınlar üzerinde etkili olacak dolunay enerjileri dikkatimizi duygusal alanlara çevirmemizi sağlayabilir.

Gezegen Gerilemeleri Ay Sonundan İtibaren Etkili Olacak

Nisan ayında astrolojik olarak sık rastlamadığımız bir durum söz konusu. Gökyüzünde 17 Nisan'dan itibaren 3 gezegen, 28 Nisan'dan itibaren ise 4 gezegen geri hareket içinde olacak. Gezegenlerin geri hareket etkileri dönemler enerjileri tutmalarına ve ilerlemekte zorlanmaya neden olur. Ay ortasından itibaren ilerlemek, sonuç almak zor olabilir. Şartları kontrol etmeye çalışmakla enerjinizi boşa harcamayın. Eskiden başlayan konularla o kadar yoğun olacaksınız ki yeni iş ve adımları boşu boşuna bu süreçten itibaren aktive etmeyin. Aksi halde araba ile patinaj yapmak gibi, motoru zorlamaktan başka sonuç elde edemezsiniz. Bu süreçle birlikte, önceden başlayan iş ve konular yeniden ani şekilde tekrar önünüze gelebilir, tamamlamak için uygun bir dönem ama başlatmak için şartlar destekli olmayacak.

 

Hint Astrolojisine göre Aslan, Akrep, Koç burçları daha da dikkatli olsunlar. Gezegen gerileme enerjileri ay sonuna doğru daha fazla aktive olacakları için bu etkiyi daha çok Mayıs ve Haziran aylarında yaşayacağız. Ve o dönemde daha ayrıntılı yazılar aktarmaya gayret edeceğim. Ama en genel hali ile hepimiz için 15 Nisan'dan itibaren Mayıs ve Haziran daha vurgulu olmak üzere, yeni girişimlerde beklemek, eski konuları bitirmek, yarım işleri tamamlamak adına şartlar daha uygun olacak diyebilirim.

Bir cevap yazın