Hulu'nun hit draması Normal People'ın yaratıcıları ve yıldızları; Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal arasındaki sahnelerin ardındaki süreci paylaştı.

Çarşamba günü Edinburgh TV Festivali'nde bir panel sırasında, dizinin yönetmeni Lenny Abrahamson; başroller arasındaki elektriğin onları doğru bir şeyler çekmek adına etkilediğini söyledi.

Variety'ye göre Abrahamson, "Bu çok dikkatli bir şekilde düşünülmek zorunda olan bir şeydi." dedi ve ekledi; "Bence şovu yapan yaratıcı insanlar arasında paylaştığımız ilkelerden biri, samimi sahneleri dramanın geri kalanından ayırmamaya çalışmak ve 'seks sahnesi' moduna girmemekti. O sahnelerde ne yaptığınızdan emin olun, karakterlerin ve aralarında neler olduğunu, neden daha derinleştirdiğini anlayın."

Sally Rooney'nin 2018 tarihli orijinal romanından uyarlanan Normal People, Marianne Sheridan (Edgar-Jones) ve Connell Waldron (Mescal) arasındaki romantik ilişkiyi anlatıyor.

Abrahamson, Edgar-Jones ve Mescal arasındaki çıplak sahnelerde başta "gariplik" varken; zamanla "yaratıcı bir şekilde tatmin edici hale geldiğini" söyledi.

Daisy Edgar-Jones ve Paul Mescal

Mescal; kendisine Emmy adaylığı kazandıran rolünün sahneleriyle ilgili başta çok endişeli olduğunu ama çekmeye başlayınca normale döndüğünü söyledi. "İlk 10 dakika kendinize 'tamam,bir grup yabancı insanın önünde çıplak olmak zorundayım' demenizle geçiyor. Ama sonrasında bir aktörün bakış açısından konuştuğunuz anda bu geçiyor."

Edgar-Jones, Mescal'la olan performanslarından da gurur duyduğunu belirtti. "Eğer bir ilişki hakkında gerçeği anlatmaya çalışıyorsanız, aynı zamanda samimiyet açısından ne anlama geldiğinin gerçeğini eklemek zorundasınız,"