Bu basit esneme hareketleri, maceracı seks pozisyonlarını uygulamanızda size yardımcı olacak.

1)AYAKLARINIZA DOKUNUN
Bacaklarınızı önünüze düz uzatarak yere oturun. Öne doğru uzanıp parmak uçlarınıza dokunmayı deneyin. Bu hareket bel ve diz arkası kaslarınızın esnemesini sağlar. Eğer kaval kemiklerinizin hizasını geçemiyorsanız, bunu küvette yapmayı deneyin. Sıcak su kaslarınızı gevşetir.

2) YERE OTURUN
Mümkün olan her fırsatta, bacaklarınızı çapraz yaparak yere oturun. Sexy Yoga kitabının yazarı Ellen Barrett, “Bu basit görünen hareket, kalça, diz ve sırtını esnetmek için harikadır” diyor.

3) ALT BÖLGENİZİ RAHATLATIN
Kelebek pozisyonu denen şekilde oturarak kalçanızı ve iç uyluklarınızı esnetebilirsiniz. Dizlerinizi bükerek topuklarınızın birbirine temas etmesini sağlayın. Esnemeyi daha yoğun hissetmek için dizlerinizin üstüne bastırabilirsiniz.

02

NEFESİNİZE ODAKLANIN

ersleri sırasında sıklıkla tekrarlanan bu direktifi yatakta da hatırlamaya çalışın. Ön sevişme esnasında, yogilerin “döngüsel nefes” dediği şekilde (nefes alış-verişlerin arasında boşluk bırakmadan) nefes almaya dikkat edin. Orgasmic Yoga Institute Direktörü Doktor Joseph Kramer, önemli noktanın hızlıca nefes vermemek olduğunu söylüyor:
“Tamamen rahatlayın ve havanın ağzınızdan yavaşça süzülmesine izin verin.” (Burnun yerine ağzından nefes alıyorsanız bunu yapman çok daha kolay olur.)

Nefesinize bu şekilde odaklanmak, dikkatini zidağıtan düşünceleri (kaş aldırma zamanınızın geldiği ya da bulaşık makinesini boşaltmanız gerektiği gibi) uzaklaştırmanı sağlar. Bu sayede aldığınız zevke yoğunlaşabilirsiniz.

Los Angeleslı Seks Danışmanı Doktor Ava Cadell’in önerdiği bir başka nefes tekniği ise “alternatifli burun deliği nefesi”. Bu teknikte her defasında bir burun deliğinden, daha derin nefes alıyorsunuz. Bu şekilde nefes almak rahatlamanızı ve kanınızda oksijenin daha iyi dolaşmasını sağlıyor. Bu da cinsel enerji ve arzuyu arttırıyor. Partnerinizle senkronize şekilde nefes almak, ikinizi yakınlaştırmaya yardımcı olacağı için Cadell’in önerisi burun deliğinden nefes alma tekniğini birlikte uygulamanız. (Cadell, çift terapisine gelen danışanlarına seans sırasında tekniği uygulatıyormuş.)
Peki bunu nasıl yapacaksınız? İkinizden biri, bir burun deliğini kapatsın ve diğerine bakarak olabildiğince derin şekilde nefes alsın. Ardından bunu beş, 10 kez tekrarlasın. Ancak bir uyarımız olacak. Eğer ilişkinin henüz erken safhalarındaysanız, bu Zen hareketini birlikte yapmaya hazır olmayabilirsiniz

Total
1
Shares

Bir cevap yazın