_R3A5923

Gösterişli otelleri, savaşın izlerini taşıyan binaları, gurme lezzetleri, çılgınca yaşanan eğlenceleriyle ünlü gece hayatı, otantik pazarları ile Beyrut sizleri şaşırtıyor.

Yıllardır Beyrut halkının savaşla mücadelesini hüzünle izledik. Çocukluğumda seyrettiğim bombalama sahneleri hala aklımda.. Ne kadar güvenli deseler de, bu yüzden senelerdir hiç adım atamıyordum Beyrut’a…

Kime sorsam, Lübnan Mutfağı ve eğlence hayatı hakkındaki düşüncelerini anlata anlata bitiremiyordu. Aklımın bir köşesinde yer eden yemeklerden artık tatma zamanı gelmişti. Eğlence hayatı ise yaz aylarında çok keyif veriyormuş.

Borajet’in Beyrut seferleri Adana üzerinden yapılıyor. Adana Havalimanı’ndan Beyrut tam 45 dakika uzaklıkta.. Adana‘da Seyhan kıyısında, kebap tadına bakarak, hem Adana keyfini yaşıyorsunuz, hem de Beyrut’un yolunu yarıya indirmiş oluyorsunuz..

Borajet’in uçakları özel jet donanımına sahip, koltuk araları ise inanılmaz geniş.. Kalkış sırasında kaptan pilotumuzun sesini duyunca inanın gurur duyduk.. Uçağımızı Beyrut’a uçuran bayan pilot. Yanımdaki arkadaşlarımla bu gurur verici tablo için sohbetler başlamıştı bile. Borajet’in 4 kaptanının da hanım olduğunu duyunca, şirkete olan hayranlığımız daha da arttı diyebiliriz.

Beyrut, Fransız sömürgesi altında uzun kaldığından dolayı, Fransız kültürünün yansımalarını görebiliyorsunuz.

Total
11
Shares

Bir cevap yazın