Her gün hepimiz trafiğe takılıp kalıyoruz ya da yaz tatiline çıkıyoruz. Burada sürücü olmak daha stresli bir iş. Arabanızın güvenliğini sağlamak için lastiklerinize iki kat önem vermelisiniz. Aşağıda bu konu ile ilgili düzenlediğimiz haberi mutlaka okuyun.

Şehir İçi Sürüşler Otoyola Göre Lastikleri 2 Kat Daha Hızlı Yıpratır.

Şehir içinde lastikler daha çabuk yıpranır, çünkü daha sık ve daha sert fren yapma ve hızlanma nedeniyle lastikler daha fazla iş yapmaktadır. Aynı zamanda, kazaların %60’ı şehir içinde düşük hızlarda meydana gelmektedir. Dolayısıyla güvenliğinizi tehlikeye atmadan daha uzun dayanabilen lastiklere gereksiniminiz bulunmaktadır.

lastik-gorsel

Şehir içinde tipik bir araç kullanımı, yüksek yakıt tüketimine neden olan durma ve kalkmalar ile tanımlanır. Lastiklerin maruz kaldığı bütün bu ekstra çalışma, aynı zamanda lastiğin ömrünün kısalmasına da neden olur. Gerçekten de, şehir içinde araç kullanımı lastiklerin otobanda araç kullanımına göre 2 kat daha hızlı aşınmasına neden olur. İdeal olarak, lastiklerinizin uzun ömür performansı etkilenmeden  daha az yakıt tüketmesini dilersiniz.

Hem yakıt tasarrufu hem de sürüş güvenliği için lastiklerinizi yeni teknoloji ile buluşturmanın zamanı geldi. Energy Saver+ teknolojisi ile daha dayanıklı lastikler ve mükemmel kavrayış olanağı bulabilirsiniz. Anti Surf sistemi sayesinde ise Çevre Dostu Güç Bileşenli kauçuk  kompleksi entegre edilmiş lastiklerle kuru yolda, ıslak yolda ve hatta ıslak zeminde viraj almada her koşulda yol tutuşunu garanti ediliyor.

 

 

 

Total
0
Shares

Bir cevap yazın