Pürüzsüz bir cilde sahip olabilmek için düzenli olarak bakım yapıyorsunuz. Peki, yediklerinize dikkat ediyor musunuz? Siz farkında olmadan cildinizde yağlanmaya ve sivilce çıkmasına sebep olan bu besinlerden uzak durun!

uzak-durmanız-gereken-besinler

TUZLU YİYECEKLER
Cipslere karşı koymanın zor olduğunun farkındayız. Ama cips yerken gözaltı torbalarına ve şiş göz kapaklarına davetiye çıkardığınızı unutmayın. Aşırı sodyum hücrelerdeki nemi emdiği için yüzünüzün de şişmesine yol açar.

İŞLENMİŞ KARBONHİDRATLAR
Şeker ve beyaz un barındıran yiyecekler yağ üretimini aktif hale getiriyor. Üzgünüz kola da bu saydıklarımıza dahil. Şimdi buzdolabınızda sakladığınız yiyecekleri gözden geçirmenizin tam zamanı.

KIZARMIŞ YİYECEKLER
Fast- food restoranlarında kullanılan yağlar aşırı ısıya maruz kaldığında 4-hidroksi-trans-2-nonenal ya da HNE adı verilen bir bileşik açığa çıkarır. Bu da deri hücrelerinin ölümüne neden olur.Uyarması bizden!
ALKOL
İş çıkışı happy hour keyfine son! Alkol kan damarlarını genişletip cildin yıpranmasına neden olur. Alkol tüketimini keserek cildinizdeki pullanmayı ve sivilce miktarını azalatabilirsiniz.

Total
3
Shares

Bir cevap yazın