romantizmi canlı tutmanın 5 yolu

Çiftlerin zaman zaman birbirini çileden çıkarması çok doğal ama sağlam bir ilişkinin kalbini de, zihnini de koruyacağına emin ol. Size vereceğimiz ipuçlarıysa, ilişkini güçlendirecek ve sayısı artan dargınlıklarınızın ilacı olacak.

 

1) Tekrarlanan Bir Tartışma Sırasında

Her zamanki gibi fırtınalar koparken, bir an durun, sevgilinize doğru ilerleyin ve ona sarılın. Bunun büyük bir irade istediği doğru ama bu kadar basit bir hareketin havanızı nasıl da değiştirebildiğine şaşıracaksınız. Böyle spontane bir yakınlık size göre değilse, tartışmaya dönmeden önce sakinleşmek için 10 dakikalık bir ara verin.

 

2) Acil Bir Durumda

Diyelim ki sevgilinizin annesi kalp krizi geçirdi. “Herhangi bir şeye ihtiyacın var mı?” ya da “Ben ne yapabilirim?” diye sormaktan daha iyisini yapın ve harekete geçin. Uçak biletlerini ayırtabilir, köpeğiniz için bir bakıcı bulabilir ya da hastaneye gönderilecek çiçeği ayarlayabilirsiniz.

Baskı altındaki insanlar karar verme konusunda sıkıntı yaşadıklarından belirsiz tekliflerin pek yararı dokunmaz. İnisiyatif alın.

 

3) Yine Geç Kaldığınızda

Alışkanlık haline gelen gecikmeleriniz iki ya da üç kere tekrarlanması, artık buna dur demenin zamanının geldiğini gösterir. Partnerinize, dakikliğe çok önem verdiğinizden ve sürekli gecikmeyi saygısızlık olarak algıladığınızdan bahsedin. Eğer bunu yapmazsanız ve o geç kalmaya devam ederse, sakın aynı şekilde karşılık vermeyin.

Onu, vaktinde gelmediği takdirde planı iptal edeceğiniz ya da en azından katılamayacağınız konusunda uyarmanız daha doğru olur. Örneğin sinemaya zamanında gelmezse, salondan onu beklemeden ayrılın. Ona, programa uymazsa her şeyi kaçıracağını gösterin.

 

4) Sinir Bozucu Şakaları Sizi Kızdırdığında

Sevgiliniz, aynı şakaları on bininci kez yapıyor olabilir ama sizin buna yanıtınız küçümser bir gülüş ya da devrilen gözlerle atılmış bir bakış olmasın.

Espri bayat olsa da içine girmeye çalışın ve onu eğlenceli hale getirecek bir yol bulun. Ya da ortamda buna gülen ilk kişi olun. Ama onun yanlışlarını düzeltme çabasına girmeyin. Unutmayın, ikiniz bir takımsınız. Kısacası, takım ruhuna inanın!

 

Uzman Travis Stork ve Uzman Rachael Ross’un tüyolarıyla daha güçlü ve duygusal bir birleşmeyi mümkün kılabilirsiniz

Flört
Rachel:
Net olun. Partnerinizin özellikle dokunmasını istediğiniz yerleri ya da ayaküstü seks yapmak istediğiniz yeri söyleyin.
Travis: Erkekler duyduklarından çok, gördüklerinden etkilenir. Flörtün başarısı en çok da tavırlarda gizlidir: Bazen sadece gülümsemeyi bilmek ya da göz temasını daha uzun tutabilmek bile yeterli.

Ön Sevişme
Rachel:
Erkeğinizin kafasını okşayarak işleri hızla ilerletebilirsiniz. Çoğu kişi gözden kaçırsa da saç derisi en büyük erojen bölge.
Travis: Eğer sadece “belli bölgelere” yoğunlaşıyorsanız, partnerinizin de sizde iki noktaya takılacağından emin olun. Vücudunuzun farklı yerlerine dokunmak, onun duygusal bir bağ kurmasına yardımcı olur.

Seks Sonrası
Rachel:
Seksten sonra sessizce birbirinize sarılıp uyumak zorunda olduğunuz düşüncesini aklınızdan silin. Yapılacak en seksi şeylerden biri, lezzetli ve sağlıklı bir şeyler atıştırıp, biraz önce neler olduğu üzerine konuşmak ve gülüşmek.
Travis: Benim seksten sonra istediğim tek şey jakuzi, duş ya da sıcak bir banyo.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın