Her kadının bilmesi gereken ve hayat kurtaracak olan ruj tüyoları;

1) Dudaklarınız çatladıysa dudak kremi sürün ardından eski bir maskaranızla dudağınıza yayın. Tabii maskarayı bir daha kullanamayabilirsiniz.

2) Dişinizde ruj izi kalmasın istiyorsanız işaret parmağınızı ağzınıza sokun ve dudaklarınızla çevresini sarın. Dişinizde kalmış herhangi ruj izi parmağınıza geçecektir.

3) Favori pembe rujunuzu allık niyetine kullanabilirsiniz. Yalnız, iyice dağıttığınızdan emin olun.

4) Kırılmış farınızı ruj olarak kullanın. Parçaları bir kaşığa koyun ve dudak kremiyle birleştirin, kendinize ruj yapmış olacaksınız.

5) Kapatıcı fırçası kullanarak daha opak ve keskin bir sürüm yakalayın.

BİLMENİZ GEREKEN 20 RUJ TÜYOSU 5

6) Ya da yumuşak bir far fırçası kullanarak daha dağınık bir görüntü elde edin.

7) Yarı saydam bir pudrayla rujunuzun daha uzun ömürlü olmasını sağlayın. Bir peçeteyi dudağınıza yapıştırın ve pudrayı sürün. Peçete sayesinde pudranın bir bölümü dudağınıza geçecek ve rengin daha kalıcı olmasını sağlayacak.

8) Dudağınızda fazla pembe veya kırmızı olan bölge varsa rujdan önce onların üzerine kapatıcı sürün. Bu, rujun esas rengini göstermesini sağlayacak. Çünkü dudağınızın rengiyle karışırsa beklediğiniz renkten farklı bir sonuç ortaya çıkabilir.

9) Kapatıcı kullanarak dudağınıza yeniden şekil verebilirsiniz. Önce dudağınıza kapatıcıyı sürün sonra da doğal dudak çizginizin dışına dudak kalemiyle yeni bir çizgi çekin. O çizgiye göre ruj sürün. Dudağınızın daha kalın gözüktüğünü göreceksiniz.

10) Ruj sürerken kurutma kağıdıyla dudağınızı kurutun. Bu şekilde dudağınızı yağlardan arındırıp rujun dudağa daha sıkı tutunmasını sağlayacaksınız.

BİLMENİZ GEREKEN 20 RUJ TÜYOSU

11) Ten rengi rujunuzu kendi ten renginizden bir ton daha koyu seçin. Açık tenliyseniz hafif pembe olan bir renk deneyin. Biraz daha koyuysa teniniz daha turuncumsu renklere yönelin. Esmerseniz de karamel, açık kahverengini tercih edebilirsiniz.

12) Cilt tipinize en uygun kırmızıyı bulun. Açık tenliyseniz mavi bazlı bir kırmızı, hafif bronz tenliyseniz turuncumsu kırmızı, esmerseniz de şarap rengi bir kırmızı kullanın.

13) Rujunuzun ok şeklinde gözükmesini sağlamak için üst dudağınıza X çizin ve rujunuzu onu merkez alarak sürün.

14) Seyahat ederken rujlarınızı ilaç kutusuna koyun. Bu sayede onlarca rujun tüplerini taşımanıza gerek kalmayacak.

15) Yukarıdaki işlemi yaptığınızda veya rujunuz kırıldığında ayrılan parçanın altını ve tüpte kalan bölümleri yakarak tekrar birbirlerine yapıştırabilirsiniz. Ama yakma işlemini kısa tutun, rujun komple yanmasını istemezsiniz.

BİLMENİZ GEREKEN 20 RUJ TÜYOSU 3

16) Havanın çok sıcak olduğu zamanlarda erimemeleri için rujlarınızı buzdolabında saklayın.

17) Ruj sürdükten sonra sürdüğünüz rengin birkaç ton açığından tekrar sürerek dudaklarınızın daha kalın gözükmesini sağlayabilirsiniz.

18) Kıyafetinize bulaşan ruj lekelerinden kurtulmak için saç spreyi kullanın. Kuru temizleme gerektirmediğinden emin olduktan sonra kumaşın üzerine spreyi sıkın ve birkaç dakika oturmasını bekleyin. Lekeyi hafifçe ezdikten sonra makineye atın.

19) Çok sert gözükmemesi için dudak kaleminizi kullanmadan önce parmak ucunuzla yumuşatın.

20) Rujunuzun bir süre sonra uçmaması için ruju sürmeden önce makyaj bazı kullanın.

Total
6
Shares

Bir cevap yazın