SAÇINIZIN RENK TONUNA GÖRE ALTERNATİFLİ KESİM ÖNERİLERİ b2

 

DÜZ PIXIE
Bir süredir unuttuğumuz pixie kesim; Scarlett Johansson ve Lily Collins gibi yıldızlar sayesinde çok daha sofistike bir hâl aldı. “Bu kısa model; Mia Farrow’un ikonik saç kesiminin modern yorumu gibi. Dümdüz uzatılmış ve geriye taranmış ya da doğal akışına bırakılmış biraz kabarıkça olduğunu düşünün. Harika bir görünüm” diyor Pantene Saç Uzmanı Barney Martin.

İPUCU: “Bu kesim özellikle oval yüz şekline sahip kadınlar için ideal. Yuvarlak ya da köşeli yüz şekline sahip kadınlar ise aynı modeli saçlarını yüz kenarlarına doğru tarayarak kullanabilirler. Bu yüz simetrilerini de daha çarpıcı kılar” diye öneriyor Martin. Pixie kesimden, sadece kıvırcık saçlıların uzak durması gerektiğinin altını ısrarla çiziyor, kullanımı çok zor olabilir!

 

İHTİYACINIZ OLABİLİR: Düzleştiricinizi bir kenara bırakın. “Saç köklerinize şekil veren bir pudra ya da kuru şampuan uygulayın ve parmak uçlarınızla yedirin” diyor Martin ve ekliyor; “Şık bir görünüm için üst kısımlara hacimli  fön çekip, yandan ayırabilirsiniz. Önemli olan havalı görünmek!”

Total
5
Shares

Bir cevap yazın