UZUN KATLAR
“Bol katlı, uzun ve kabarık saç modelleri yerini kalın katlı ve şekil verilmemiş gibi duran doğal stillere bıraktı” diyor Martin ve ekliyor; “Parmak uçlarıyla şekillendirilen ve hafif parlak duran bu saç modelini yaratmak saçınızı ortadan ya da yandan ayırmayı deneyin.” Çabasız bir görünüm için de Karlie Kloss ya da Cara Delevingne’den ilham alabilirsiniz

İPUCU: İnce telli saça sahip kadınlara bu model çok yakışacak. “Onlara keskin değil, aksine yumuşacık, parlak ve dolgun bir görünüm katacak” diyor Martin.

İHTİYACINIZ OLABİLİR: Hafif yapılı silikonsuz bir şampuan, ince telli saçı ağırlaştırmadan temizler. Kuru şampuan ise kurtarıcı olabilir. “Fazla uğraşılmamış gibi duran dalgalar içinse deniz tuzlu spreyleri tercih etmelisiniz” diye ekliyor Martin.

SAÇINIZIN RENK TONUNA GÖRE ALTERNATİFLİ KESİM ÖNERİLERİ  09

 

YENİ UZUN BOB
Uzamış bob kesim saçlar, son günlerin gözdesi… Yüzü çevreleyen ve omuzlara kadar dökülen bu kesim genellikle tüm yüz tiplerine uyuyor. January Jones, Taylor Swift ve Rosie Huntington-Whiteley gibi isimler de bu trendin öncüleri arasında.

İPUCU: Bu saçın en önemli özelliği diplerden itibaren düz olarak gelip, ortalardan uçlara doğru genişleyerek kabarık bir şekilde açılması. Yumuşak dalgalar ise söz konusu modelin havalı durmasını sağlayan en temel etken.

İHTİYACINIZ OLABİLİR: “Başınızı eğerek hacim verici ve şekillendirici bir sprey uygulayın. Sonra saç diplerinizi kurutun. Başınızı arkaya atın ve bu kez soğuk havayı açarak saç uçlarınızı hafif bir wax ile şekillendirin” diye tavsiye ediyor Martin.

Total
5
Shares

Bir cevap yazın