OZON

Cilt bakımı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, zayıflama ve ortopedik sorunlar gibi çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılan ozon terapi artık saç bakımında da devrede. Türkiye’de şu anda sadece Transmed’de yapılan bu uygulama için öncelikle kişinin saç ve saç derisinin özellikleri belirleniyor ve buna göre saçın ihtiyaçları tespit ediliyor. Sonrasında ise kişiye özel hazırlanan solüsyon ile saçlara derinlemesine masaj yapılıyor. Ozon terapi, saç köklerini dezenfekte ederken yağdan arınmasını ve gözeneklerin açılmasını sağladığından bakım ve masaj sırasında kullanılan tüm ürünlerin mutlaka doğal olması gerekiyor.

Ozon terapi nasıl uygulanıyor?

Hair Spa; iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada saçlı derinin gözenekleri ozon terapisiyle açılıyor. Daha sonra saç kökü üzerindeki yağ, kir ve artıklardan kurtulan kişinin saç derisine özel hazırlanan solüsyonlarla masaj yapılıyor. Bir sonraki adımda ise Transmed I-Light ürünü ile saçlara lazer ışını verilerek, hazırlanan karışımın cilt altına geçişi sağlanıyor. Kir ve boya gibi kalıntılar giderilerek, saçlı derinin nefes alması sağlanıyor.

Mutlaka uzman bir doktor tarafından mı uygulanması gerekiyor?

Hayır; Hair Spa uzman doktor gerektirmeyen bir işlem fakat kişiye özel kullanılacak solüsyonların doktorlar tarafından belirlenmesi de şart.

Ozon tedavisi mevsimsel olmayan saç dökülmesi sorununa çare olabilirmi?

Saç dökülmesine neden olan kepeklenme ve egzama gibi spesifik saç hastalıklarını büyük ölçüde azaltıyor. Cilt bakımı, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi, zayıflama ve ortopedik sorunlar gibi çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanılan ozon terapisi, saç dökülmesine ve sağlığına da bu yönden iyi hayli iyi geliyor.

Hastalar en çok hangi sorunlarla çıkıyor karşınıza, Hair Spa’nın etki alanları neler?

En çok aldığımız şikâyetler genellikle saçlarda cansızlık, kepeklenme, kaşıntı ve saç derisi problemleri.

Ozon saç bakımında neden bu denli etkili?

Ozon, üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşik. İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şekli.

Uygulanma sıklığı ne olmalı, bu süreç neye göre belirleniyor?

Haftada bir olmak kaydıyla, dört seans uygulanabilir.

Tedavinin etkisini artırmak için kullanılması gereken ürünler var mı?

Özel olarak hazırlanan el yapımı ürünlerin günlük kullanılmasını öneriyorum hastalara. •

Bir cevap yazın