Kuaföre gitmeden önce bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yapacağınız küçük bir değişiklik, erkekler için çok büyük şeyler ifade edebilir.

1- Ne Kadar Uzun Saçlıysanız, O Kadar Çekicisiniz +

The Telegraph’ta yapılan bir ankete göre, erkeklerin %43’ü uzun ve dalgalı saçları, kısa modellere tercih ediyor Uzun saç ile dişilik arasında çok kuvvetli bir bağ var. Bu yüzden uzun saç daha seksi olarak algılanıyor. İlginç olan ise, erkeklerin hala klasik saç kesimlerine sahip kadınları çekici bulmaları. Üzgünüz ama kısa saç ne kadar moda olursa olsun, erkekler açısından durum değişmeyecek.

2- Esmerler Yatakta Daha İyi +

The Daily Mail’den bir istatistik: İnsanların %58’ine göre esmerler yatakta daha iyi. Michael Van Clarke London’ın yöneticilerinden Russell McGrath’e göre esmer kadınlar diğer kadınlar tarafından kıskanılıyor.

İlginç bir diğer istatistik ise, katılımcıların sadece %16’sı sarışınların sekste daha başarılı olduğunu belirtmiş.

Esmerler yatakta daha iyi

3- Sarışınlar İçin Üzgünüz; Ama Kızıl Saçlılar Daha Başarılı +

University of Hamburg’da yapılmış bir araştırmaya göre kızıl saçlı kadınların seks hayatı çok daha aktif. Alman kadınlarını örnek alarak yapılan araştırmada kızıl saçlı kadınların partner sayıları ve seks yapma sıklıkları daha fazla.

İkna olmadınız mı? Erkek bakış açısıyla da destekleyelim. Erkeklerin kızıl saçlı kadınları beğenmesinin biyolojik bir dayanağı da söz konusu. Kızıl renk daha nadir olduğundan, erkeklerin dikkatini daha güçlü çekebiliyor. Ama kızıl saçlılar o kadar sevinmesin. Neden mi?

En az çekici bulunanlar kızıl saçlılar

4-En Az Çekici Bulunanlar Kızıl Saçlılar +

Araştırmacı Nicoloas Guéguen, kadın katılımcılar üzerinde çok ilginç bir araştırma yapmış. Katılımcılara farklı renklerde peruk giydirmiş ve sonuç olarak kızıl peruklu katılımcıya 240 erkekten sadece 19’u ilgi göstermiş. University of Westminister araştırmacıları da benzer bir yöntemle, benzer bir sonuca ulaşmış. Bir kadının saçlarını önce sarıya, sonra kızıla ve ardından kahverengiye boyayan araştırmacılar, erkeklerin tepkilerini ölçmeye koyulmuş. Aynı kadına sarışın haldeyken 60 erkek, esmer haldeyken 42 erkek ilgi duyarken, kadın kızıl saçlı olduğunda bu sayı 18’e gerilemiş.

Total
1
Shares

Bir cevap yazın