Sizi konuşamayacak hale getiren seks, harika demektir. Ancak bazı seslerin ve kelimelerin, yatakta ilkel tutkuları ateşleyebileceğini de unutmayın.

İşin kökenine inersek, yataktayken hayvanlardan pek de farkımız yoktur. Seks her şeyin ötesinde ilkel bir aktivitedir. Ama diğer canlılardan farklı olarak, onun hakkında (ve onu yaparken) konuşabiliriz. Dil ve kasıklar arasında bir bağlantı olduğu da çok açık (ancak şu an kafanızda canlandırdığınız gibi çizgisel bir yol değil).

Bostonlu Psikolog Jeremy Nicholson, “İletişim sadece bilgi alıp vermek anlamına gelmez. Konuştuğumuz dil aynı zamanda içsel gerçekliğimizin bir sembolüdür; duygu ve anlamla yüklüdür” diyor. Elbette seks eylemine de anlam katar.

Aslında cinsel uyarılmayı en az tensel dokunuş kadar hızlı gerçekleştiren birkaç kelime vardır. Özellikle de görsel imajlardan ziyade zihinde beliren imajlarla tahrik olan kadınlar söz konusu olduğunda. Diğer yandan yataktayken duyduğunuz müstehcen veya fazla açık bir söz, aynı şekilde hızlıca ateşinizi söndürebilir de… Kullandığınız dilin seks hayatınızı nasıl etkilediğini anlamak ve muhteşem bir seks için kelimeleri nasıl kullanacağınızı öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

01

Mırıltıların Gücü

Seks sırasında çıkartılan bütün o seslerin bir anlamı var. Uzmanlar, bu seslerin farklı kişilerde değişmesini genlere ve kültüre bağlıyor.

Total
0
Shares

Bir cevap yazın