Topmodellerin bu konuda hatırı sayılır bir bilgi birikimleri var! Dünyanın en beğenilen kadınlarından Natalia Vodianova da bizim için baştan çıkarma sırrını açıklıyor şimdi.

1_0

TENİNİ ÖNEMSE

“Çekicilik nasıl göründüğünüzden çok sahip olduğunuz özgüvenle alakalı” diyor Vodianova ve ekliyor; “Hepimizin epilasyon yaptırmadığımız ya da nemlendirici sürmediğimiz  zamanlarda sığındığımız yığınla bahane vardır. Ancak bunları yaptığımızda da, kimsenin görmeyeceğini bilmemize reğmen seksi iç çamaşırı giydiğimiz zamanlardaki kadar özgüvenli hissettiğimiz de bir gerçek. Kabul edelim; bakımlı olmak kendimizi çok daha çekici hissetmemize neden oluyor.”
2_0

Tüylerden arınmış, nemli bir vücut Vodianova’nın sözünü ettiği ‘özgüven’ katsayısını direkt artıran bir unsur. Cildi temizlerken nemlendiren Wilkinson Sword Hydro Silk Jilet bu açıdan pratik bir alternatif. Guerlain’in Terracotta Huile du Voyageur Nourishing Dry Oil’i ise cildi nemlendirmekle kalmıyor, tene çok hoş bir parlaklık da katıyor.

 

M.A.C Makyaj Sanatları Başkanı Terry Barber; “Kırmızı ruj ve puslu göz makyajı cezibe kanunlarında neredeyse eşanlamlı. Ancak her ikisi de bir maskeye dönüşüp, sizi ‘dokunulmaz’ kılmamalı” diyor ve ekliyor; “Erkekler aşırı makyajdan ve mesafeden çekinirler. Sizin kusur olarak gördüğünüz küçük bir leke dahi cazibenizi artırabilir. Balm’lar ve kapatıcılar yüze doğal bir tazelik katacağı için diğer makyaj malzemelerinden çok daha baştan çıkarıcıdır.” Biz M.A.C’in Prep + Prime Skin’inini ve Revlon’nun Just Bitten Lipstain + Balm–Flame’ini çok seviyoruz.

 

GİZLİ CAZİBE

Vodianova Guerlain gibi dev kozmetik markalarının yüzü olsa da, konu karşı cinse geldiğinde emek harcanması gerektiği yönünde hemfikir! “Erkekler çaba sarf ettiğinizi hemen fark ediyorlar, farkında olmadan yapsanız bile!” diyor ve ekliyor; “Ona; ‘Parfüm sürebilir miyim? Bekler misin?’ diye sorduğunuzda, bu ‘seni önemsiyorum’ demenin bir başka yoludur.” Ancak dikkat! Erkekler her ne kadar tersini iddia etseler de; kadında parfüm ve hafif makyajdan çok hoşlanıyorlar…
5

PARFÜMÜNLE BÜYÜLE

“Guerlain Shalimar Initial gibi tende kaldıkça etkisi artan parfümler çok daha seksi” diyor Vodianova ve ekliyor;  “Parfümü burnuma şöyle bir çarpan kişiler, nefes almamı zorlaştıracak kadar yoğun aromaları tercih edenlerden kat ve kat daha çekici geliyor bana.”

 

“Dikkat çekmek için kullanılan parfüm kışkırtıcıdır, oysa seksi parfüm bir vaatte bulunuyormuşsunuz gibi fısıldayandır” diyor parfüm uzmanı Roja Dove ve ekliyor; “Fark ettirmeden baştan çıkarmak için sıcak ve dingin bir etkisi olan beyaz çiçek notalarını tercih edin.” Bu durumda, onu Dolce&Gabbana’nın Desire’ı ile tavlamaya ne dersiniz?

 

Kötü saç günü yaşıyorsanız; Percy&Reed No-Fuss Flawlessness Dry Conditioner ile nemlendirmeyi deneyin. Bu ürün saça son derece doğal bir parlaklık da katıyor.
8

KENDİN OL!

“Büyükannem 15 yaşındayken bana hayatımın en önemli güzellik tavsiyesinde bulunmuştu; ‘Kaşlarınla sakın oynama! İleride bir gün en güçlü yanına dönüşek ve seninle bütünleşecek.’ Haklıydı da! İyi ki onu dinlemişim” diyor Natalia Vodianova ve ekliyor; “Görünümünüze dair bu gibi belirgin özellikleriniz sizi eşsiz kılar ve vurgulamaktan da çekinmemeniz gerekir. Karşı cins de sizi farklı kıldığı için bundan çok hoşlanır.”

Nars’ın Baş Stylist’i Jane Richardson; “Make-up artist’lerin yüzü vurgulamak için çok ince taktikleri vardır. Örneğin; dudakları daha dolgun göstermek için üst kısmındaki çıkıntının kenarına beyaz kalem sürerler. Göz kenarlarını taşırırlar ve kaş simetrisini dengelemek için burna yoğunlaşmaktansa, en koyu kısımlarını ön plana taşırlar” diyor.  Biz de Benefit’in Brow Zings Kaş Şekillendirme Kiti’ni tavsiye ediyoruz.

 

KÖTÜ SAÇ GÜNÜNDEN KORKMAYIN

“Çocuklarımı okula götürdüğümde, diğer annelerin saçlarının hep yapılı olduğunu görüyorum. Bu bana biraz daha özenli olmam gerektiğini salık verse de, haftada sadece bir kez fön çektirmeye gidiyorum. Çoğu zaman duştan sonra kurutmak yeterli geliyor” diyor Vodianova ve ekliyor; “Bence saçın kalitesi daha önemli. Saçımı bir süre önce bal rengine boyattım. Yumuşak bir renk ve yaş aldıkça daha ağırbaşlı olmak gerektiğini düşünüyorum. Şampuan ve saç maskemin de kaliteli olmasına özen gösteriyorum. Philip Kingsley Preen
Cream saçımı nemlendirmekle kalmıyor, parlaklık da kazandırıyor.”

 
9

 

 

AYDINLIK GÖRÜNÜM

“Renkli ve ışıltılı bir görünümden daha seksi bir ayrıntı düşünemiyorum” diyor Natalia Vodianova. “Cazibeli kadının dudakları hoş bir kırmızılığa sahiptir, elmacık kemikleri utanmışcasına pembedir, gözleri parlaktır, beyaz kısmı kanlanmamıştır. Bunlar da ancak gökkuşağı gibi renk renk her türlü sebze ve meyve yemekle mümkün. Uzun arazi yürüyüşlerini çok seviyorum. Bugüne kadar kilo vermek için hiç egzersiz yapmadım ama sözünü ettiğim yürüyüşler kalbin daha hızlı kan pompalaması, kasların çalışması ve ruhen hafiflemek adına son derece etkili.”

 

Egzersiz yapacak zamanınız yoksa, birkaç hilesi de gayet işinize yarayabilir.  “İşe St. Tropez Self Tan Bronzing Mousse’uyla başlayın” diyor ünlü yıldızların bronzlaşma uzmanı Nichola Joss. “Bu ürün teninize hafif bir bronzluk katacak. Ardından diz altlarınızdan ayak bileklerinize kadar aydınlatıcı bir vücut kremi sürün. Aynı işlemi bu kez dairesel hareketlerle diz üstünüzden kalçanıza kadar uygulayın. Bu bir tür illüzyon yaratarak bacaklarınızı daha uzun tutar ve kıvrımlarınızı belirginleştirir.”

 

 

Total
1
Shares

Bir cevap yazın