Yüz temizliğinden sonra, nemlendirici kremden önce kullanılması önerilen yüz serumlarının en önemli özelliği ise ardından uygulanacak ürünlerin cilt tarafından daha hızlı emilmesini sağlaması.  
Nemlendirici, kırışıklık giderici, aydınlatıcı, leke giderici, hassasiyet ve kuruluk karşıtı gibi farklı cilt problemlerini gidermek için geliştirilen serumlar, günlük güzellik rutinine bir kez eklendikten sonra vazgeçilmeleri de bir o kadar zor. Üstüne sürdüğünüz anti-aging gündüz ya da gece kreminin, hatta nemlendiricinin etkisini artıran yüz serumları, ince dokuları sayesinde de hızla emiliyor ve dermisin en alt katmanlarına kadar nüfuz edebiliyorlar.

Son aylarda ben de makyaj ritüelimi yüz serumum ekseninde şekillendirmeye başladım. Yaz sonunda yüzüm için kullandığım ürün sayısını azaltma hedefiyle girdiğim bu yeni rutin hem pratik hem de cildim adına oldukça faydalı oldu. Artık şu sırayla ilerliyorum… Önce yüz temizliğimi yapıyor (Geceleri Bioderma Sensibio H2O Makyaj Temizleme Suyu, sabahları Perricone MD Gentle Temizleme Jeli) ardından da serumumu sürüyorum (Shiseido’nun Intensive Anti-Spot Treatment Serum). Akabende de nemlendirici etkili BB kremimi kullanıyorum (Dr. Brandt’in her ten rengine uyum sağlayan ürünü favorim). Gün boyunca ihtiyacım olan bakımı ve korumayı bir arada sunan bu sıralamadan da çok memnunum. Havaların soğumasıyla nemini bir kez daha kaybedecek olan cildim için ayrıca küçük değişiklikler yapmam gerekeceğini de tahmin ediyorum ama söylediğim gibi, şimdilik aradığım her şey serumumla BB kremim arasında bir yerde…

Bir cevap yazın