Uçak seyahatleri sonrasında hepimizin cildi hassaslaşıyor, kuruyor. Özellikle iklim değişikliği de yaşıyorsak cildimiz, sıcağa ya da soğuğa aşırı tepki gösterebiliyor.

Peki, tüm bu riskleri en aza indirgemek için uçak seyahatimiz öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapmalıyız? Araştırdık…

SEYAHAT ÖNCESİ VE SONRASI İÇİN PRATİK CİLT BAKIM ÖNERİLERİ b

 

UÇAK YOLCULUĞU SONRASINDA CİLDİMİZİN REAKSİYON GÖSTERMESİNİN BAŞLICA SEBEPLERİ NELERDİR?
Cilt Bakımı Uzmanı Estetisyen Kat Rudu; “Yolculuk yapmak cildiniz için başlı başına bir stres kaynağı. Kate Beckinsale ve Eva Mendes gibi ünlü yıldızlar dahi bana genellikle uçuş sonrası ciltlerinde kızarıklık, akne ve hatta hafif egzama şikâyetleriyle geliyorlar.

 

Yolculuk yapanların yüzde 74’ü en stresli kısmın detaylarla uğraşmak olduğunu söylüyor. Bavul hazırlamak, yanlarına ne alacaklarına karar vermek, otel rezervasyonları, tarihler gibi… Bu da kortizol hormonunu yükseltiyor ve ciltte değişimler yaşanıyor.

Ben yolculuk öncesinde stresi azaltmak ve detoks etkisi yaratmak için sıcak yoga dersi almanızı öneriyorum. Ayrıca yolculuğunuzdan en az 15 gün önce hazırlıkları tamamlamış olmanız da stres seviyenizi azaltacaktır” diyor.

Total
2
Shares

Bir cevap yazın