Sıcak havalarda makyajlı cilt ile vakit geçirmek gerçek bir kabus olabiliyor. Bu noktada işinizi kolaylaştıracak bazı önerilerimiz olacak!

Makyaj öncesi cildinize nem sağlayın.

Sıcak havalarda makyajınızın çabuk dağılmaması için makyaja hazırlık aşamasına ekstra özen gösterin. Cildinizin kuru olmamasını ve nemli kalmasını sağlayın. Ancak nem dediğimiz zaman aklınıza yağlı yapıdaki kremler gelmemeli. Zira bunlar makyajınızın oldukça kısa ömürlü olmasına neden olurlar. Nemli ve sıcak havayla birleşip yüzünüzü terletirler.  Bunu önlemek için yapmanız gereken hyaluronik asit içeren ürünler kullanmanız.

Yaz makyajınızda ürün sayısını minimuma indirin.

Yoğun kıvamdaki fondötenleri bu sıcaklarda bir kenara bırakmaya ne dersiniz? Cildinizdeki renk eşitsizliklerini gidermek istiyorsanız nemlendiricinize az miktarda bronz renkte fondöten eklemeyi deneyin. Bu cildinizde doğal bir ışıltı yaratacak.

Göz makyajınızda dikkat etmeniz gerekenler:

Yaz sıcaklarında makyajda en çabuk hüsrana uğrayan bölge sanıyoruz ki gözler. Göz kapaklarınızdaki yağı azaltmak için primer uygulayabilirsiniz. Primer yerine pudra da kullanabilirsiniz. Ürünlerde de suya dayanıklı maskara ve göz kalemi tercih etmeniz yerinde olacaktır.

Bronzer mucizesinden yararlanın.

Bronzer ürünler yaza çok yakışıyor! Siz de sade bir makyaj dokunuşu için yaz makyajınızda sadece bronzer, suya dayanıklı maskara ve ruj kullanmayı deneyin. Taze ve bir o kadar güzel görünümünüzün tadını çıkarın.

Makyaj sabitleyici ile son dokunuş!

Makyajınızda görünmez bir bariyer oluşturmak için makyajınızı tamamladıktan sonra sabitleyici sprey uygulayın.

Total
0
Shares