ŞIK KADINLARIN SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE

Yeni sezonla birlikte dolap detoksu hazırlıklarınızın başlamış olduğunu varsayıyoruz. Bu aynı zamanda eksiklerinizi de not edip yeni sezon alışverişine çıkacağınız bir dönem.

Ancak önceliği mutlaka edinmeniz gereken klasik joker parçalara vermelisiniz. İşte her şık kadının sahip olması gereken 8 elbise modeli:
HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (10)

Kokteyl elbisesi

Kokteyller, ne çok şaşalı ne de çok gündelik kıyafetleri gerektirir. Orta yolu bulmak, zarif ve sade tasarımların canlı renklerle buluştuğu tasarımları tercih etmekten geçiyor. Bu tarzdaki elbiselere yapacağınız yatırım, sizi her zaman kurtarır. Aynı zamanda bu elbiselerle şık bir akşam yemeğinden partilere de geçiş yapabilirsiniz.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (2)

cocktail dress

Yazlık elbiseler

İngilizce’de sundress olarak geçen bu elbiseler, desenleri, kumaş cinsleri, renkleri ve modelleri ile tamamiyle yaz ve bahar ayları için tasarlanıyor. Bu elbiseler olmadan güneşi tam anlamıyla hissetmeniz imkansız!

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (3)

 

Mara Hoffman dress

Tek renk gece elbisesi

Düğün sezonundan özel davetlere; her durumda sizi kurtaracak ve her defasında farklı gözükebileceğiniz kilit parça; desensiz ve tek renk gece elbiseleri. Ona farklılık katmak için tabii aksesuarları kullanacaksınız.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (4)

Elizabeth and James gown

Süveter elbiseler

Mevsim başlangıçlarının bizi ikilemde bırakan serinliği düşünüldüğünde, dolabınızda bir süveter elbise bulunması sizi her zaman sevindirecektir. Botlarla kusursuz ve modern bir görünüme merhaba deyin.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (5)

sweater dress

Casual elbise

Gündelik hayatta da şıklığınızı korumak için bu elbiseleri tercih ederken dikkat etmeniz gereken şey kumaş cinsi olmalı. Mesela aşağıdaki denim elbise gündüzden akşam gerçekleşecek bir partiye rahatlıkla uyarlanabilir.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (6)

Tibi denim dress

Maksi elbise

Pantolonlara katlanamadığımız zamanlarda yardımımıza onlar koşuyor. Tüm mevsimlerde giyebilir, istediğiniz gibi kombinleyebilirsiniz.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (7)

maxi dress

Ofis elbisesi

Hem şıklığınızı hem ciddiyetinizi bu elbiselerle koruyun. Çanta ve ceketlerle de görünümünüzü zenginleştirmeniz mümkün.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (8)

J.Crew structured knit sheath

Küçük siyah elbise

Bu klasiği bilmeyen yoktur herhalde. Özellikle Audrey Hepburn’ün Tiffany’de Kahvaltı filminin karelerinin stil kitabımızdaki değişmez yerini düşündüğümüzde, bu elbisenin de mutlaka alınması gerekenler arasında olması pek de beklenmedik bir şey değil. Her ortama, her yere ve günün her saatine uygun bu elbise kelimenin tam anlamıyla her daim sihir yaratıyor.

HER ŞIK KADININ SAHİP OLMASI GEREKEN 8 ELBİSE MODELİ (1)

staple

 

Total
13
Shares

Bir cevap yazın