Akne ve sivilcelerden geriye kalan izler en büyük cilt problemlerinin başında geliyor. Elinizi yüzünüzde gezdirdiğinizde hiç bir problem olmaması ancak aynada koyu renkli sivilce ve akne izleriyle karşılaşmanız kadar kötü bir şey yok! Neyse ki güzellik sektörünün bu durum için oldukça kullanışlı çözümleri var!

İşte sivilce ve akne izleri için en etkili 13 krem:

Meyve içerikleri sandığınızdan daha çok işe yarıyor. Limon, üzüm,ananas ve tutku meyvesi içeren bu ürünü 10 dakika cildinize maske olarak uygulayın ve izlerin yok olduğu gibi gözeneklerinizin de temizlendiğini hissedin.

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (13)

REN Glycol Lactic Radiance Renewal Mask,  sephora.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (1)

Bu hassas ürün tüm cilt tipleri için uygun. İzleri yok ettiği gibi cilde ışıltılı bir parlaklık da kazandırıyor.

Caudalie Vinoperfect Radiance Serum

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (2)

Akne izleri tedavi etmenin en iyi yolu, ilk etapta onların oluşumunu engellemektir. Xout gözeneklerin içierisine girerek akne oluşumunu engelleyip, iz görünümünü azaltır.

X Out Basic Kit Wash-In Acne Treatment, xout.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (3)

Bio-Oil’in cildi çok amaçlı düzelten serumu benzersizliğini kendisine özgü içeriğinden alıyor. Kırışıklıkları, çizgileri, sivilce izlerini dengeleyip cildi yeniler. Aynı zamanda diz ve dirsekleriniz gibi neme ihtiyaç duyan yerleriniz için de kullanabilirsiniz.

Bio-Oil Specialist Skincare, target.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (4)

Teknik olarak aslında direkt yara izleri için üretildiği söylenemez ancak Dr. Gross’un bu çok satan ürünü cildi tenizleyip sıkılaştırarak sivilce izi görünümünü en aza indirgiyor.

Dr. Dennis Gross Skincare Smooth & Flawless: Peel + Moisturize, amazon.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (5)

Bu uygulaması kolay serum yara izlerinin tonunu cildinize eşitliyor.

Kate Somerville D-Scar Diminishing Serum

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (6)

Akneleri temizleyip önceki izleri yok eden formülü aynı zamanda cildi daha da yumuşatarak hoş bir his bırakıyor.

Proactiv+ Adv. Dark Spot Correcting Serum, proactivecatalog.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (7)

Yara izlerini yok etmede oldukça ünlü olan bu krem, aynı zamanda güzellik gurularının da favorisi. Tamamiyle doğal içeriği (protein ve vitaminler) izleri yok ettiği gibi daha kusursuz bir cilt de vaat ediyor.

Revitol Scar Removal Cream, buyhealth.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (8)

Paula’nın bu iz kremi aynı zamanda akne karşıtı bir görev de görüyor. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu ürün; C vitamini bulunduran içeriğiyle akne izlerini kontrol altına alıyor.

Paula’s Choice Resist 25% Vitamin C Spot Treatment, paulaschoice.com

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (9)

Clean & Clear’ın bu ürünü karanlık izleri kontrol altına alıyor. Aynı zamanda içeriğindeki yararlı asitlerle akneye eğilimli ciltleri yağ çözücü teknolojisi ile dengeliyor ve pürüzsüzleştiriyor. Aynı zamanda bütçe dostu.

Clean & Clear Advantage Mark Treatment

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (10)

Mederma’nın bu kremi, yara izlerini tedavi etmek konusunda oldukça ünlü. Bu krem sivilce lekelerini yumuşattığı gibi cildi güneşten de koruyor. Aynı zamanda doktorların da favorisi.

Mederma Scar Cream Plus

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (11)

Bir kaç hafta içerisinde yüzünüzdeki karanlık noktaları azaltan Clinique’in bu ürünü ile eski cildinize güle güle deyin. Tüm cilt tipleri için uygun olan bu hassas üründen maksimum sonuç almak için günde iki kez uygulayın.

Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector

AKNE İZLERİ İÇİN EN ETKİLİ 13 KREM (12)

Murad’ın bu kremi akne sonrası yaşanacak izler için bariyer oluşturur. Cilt bu sayede pürüzsüz görünüyor ve içeriğindeki hidrokinon ile renk değişimlerini hafifletiyor. Bu çift amaçlı ürün; yara izlerini azaltmak için harika bir seçenek.

Murad Post-Acne Spot Lightening Gel, murad.com

Total
19
Shares

Bir cevap yazın