Erkeklerin duygularını anlamak kolay olmayabilir. Biz kadınlarsa onların duygularını su yüzüne çıkarmak için çabalarız. İşte erkeklerle iletişimin yolları.

Mesela partide yeni biriyle tanıştınız ve kur yaptığınızı fark ediyorsunuz fakat sizden hoşlanıp hoşlanmadığını tam olarak anlamış da değilsiniz. Peki bu durumu nasıl çözersiniz? Irresistible Attraction kitabının yazarı Kevin Hogan, “Erkekler duygularını bastırmak için çabalar ve hissettiklerini kadınlar kadar rahat belli edemez” diyor. Neyse ki çoğu zaman beden diliyle hissettiklerini açıkça belli ediyorlar. Size bunları nasıl yorumlamanız gerektiği konusunda birkaç öneri veriyoruz.

Omuzlar Serbest

couple

Muhabbete girdiğiniz ilk anlarda “Ormanların Kralı” tavrından vazgeçip omuzlarını serbest bırakıyor ve daha küçük görünmeye çalışıyor. Hogan “Omuzları serbest bırakmak erkeklerin kadınlara daha erişilebilir görünmesinin bir yoludur” diyor. Fisher’a göre “Vücudunun pozisyonu, ‘Seninle aynı hizadayız, hadi konuşalım’ diyor” ve rahat duruşu (çömelmek de buna dahil) savunma yapma ihtiyacı hissetmediğini ve sana karşı rahat olduğunu gösteriyor.

Bir cevap yazın