Bir zamanlar tasarımcılar; cool editörler ya da dişli satın alma müdürleri tarafından ya yüceltilir ya da hor görülerek, gözden düşmeye mahkûm edilirdi. Oysa son birkaç yıldır bu güç dengesi, sarsılmaya başladı. Artık markaların şanı; Chiara Ferragni gibi blogger’ların parçalarını taşımasına da bağlı.

Peki, kim bu şanslı tasarımcılar?

MODA BLOGGER'LARININ EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ YENİ NESİL TASARIMCILAR f

 

POPÜLER KADINLARIN POPÜLER ÇANTASI  – Paula Cademartori 

Bu ismi henüz duymamış olabilirsiniz. Ancak moda haftalarına katılan blogger’ların, sokak stili sayfalarında gördüğünüz çantalarında parmağı var! Evet; Cademartori’nin parlak, pudra rengi çantaları, neredeyse gezegenimizdeki tüm sokak stili yıldızlarının kolunda. Markasını 2010’da kuran tasarımcı, kendini tanıtmak için Milano’daki butiklerle ve PR’cılarla upuzun ve zorlu telefon konuşmaları gerçekleştirmiş. Kırılma noktasıysa, Anna Dello Russo’nun Cademartori’nin telefonuna cevap vermesi…

 

Bu da yetmezmiş gibi, markayı tanıtmak amacıyla randevu alması. Ardından 2011 New York Moda Haftası’nda elindeki altın rengi piton clutch’la görünmesi. Tabii bu görüntüler, anında sosyal medyaya da yansımıştı. Anna Dello Russo’dan sonra, yakın arkadaşı Moda Editörü Miroslava Duma da tasarımcıyla iletişime geçti ve ertesi yıl, Paris Moda Haftası’nda zümrüt yeşili tote çantasını kullandı.

Duma’nın elindeki çantayla olan fotoğrafı ona tam 15 bin beğeni kazandırdı. Cademartori, kararlılığı ve istikrarı ile sokak stilinin yıldızı hâline geldi. “Markamı tanıtır tanıtmaz, çantalarım sokak stillerinde patlama yaptı” diyor tasarımcı ve ekliyor; “Tasarımlarım beni utandırmadı!”

 

YAZI: DAMLA SUAY

Total
2
Shares

Bir cevap yazın