SPORTMAX SS20, büyük ölçekli, kinetik heykel ve enstalasyonlarıyla tanınan sanatçı Daniel Wurtzel’den ilham alan özgürlük ve hafiflik temasıyla yola çıkıyor. Yani bedeni ve ruhu özgürleştiren bir his uyandıran sanat eserlerinden… Koleksiyon, neo-romantik feminenliği ve Sportmax’ın imza niteliğindeki terzi ustalığını en güçlü şekilde birleştiriyor. Uçuşan kumaşlar, yelkenlileri andıran üçgen formlar, halatlar ve dikişlerle birlikte yepyeni silüetler… Bu estetik kuralların tavrı hafiflik, hareket ve kadınsılık etrafında dönüyor.

TAVIR

Koleksiyon, kusursuz terzilik ve rengi adeta güneşte ağarmış gibi duran bluzların, desenli elbiselerin kumaşlarının hassas akışkanlığı arasında güçlü bir kontrast yaratıyor. Farklı silüetlerdeki akışkan elbiseler, hacimli form ve transparan dokularıyla dikkat çekiyor. Tasarımlarda kullanılan drapaj tekniği ideal feminenliği vurgulamak adına yeni bir yoruma kavuşuyor. Kaftanlar ve gömlek elbiseler triko pançolar veya üstlerle birlikle sunuluyor. Ustaca dikilen takım elbiseler feminen renkler ve yumuşak kumaşlar eşliğinde, pantolon ve etekler ise kabarık floral desenli gömlekler, zincir ve deri detaylı bluzlarla öne çıkıyor. Soluk tonlara sahip floral desenlere ise parlak bir görünüm kazandırılarak vurgu yapılıyor.

MATERYALLER

Yaz için ideal koton, çizgili kumaşlar, jarse ve jorjet, ipek ve deri. Üst üste giyilen, kontrast yaratan malzemeler… Deriler, akışkan kumaştan elbiseler ve ince kumaştan gömleklerin boyun ve manşetlerinde kendini gösteriyor. Püskül detaylı ve deri biyeli etekler ve yelekler,  eşi benzeri olmayan deri örgüsü detayıyla dikkat çekiyor. Bu örgü deri detayı, sofistike ve grafik etki yaratan deri ekose görünümüyle fark yaratıyor. 

AKSESUARLAR

Deri kayışlı bilekten bağlı sandaletler, yüksek performanslı fütüristik sneaker’lar, spor görünümlü kasketler, bucket bag’ler, beklenmedik form ve materyallere sahip güneş gözlükleri…

RENKLER

Güneşte ağırmış gibi duran, zarif tonlardan oluşan bir renk paleti: beyaz, açık grimsi gök mavisi tonları, gülkurusu ve deniz köpüğü yeşili ile daha koyu tonlardaki peygamber çiçeği mavisi, canlı indigo tonları.