STRANGER THINGS

Netflix henüz Stranger Things'in 5. sezonuna dair bir açıklama yapmış olmasa da; dedikodular bizi fazladan bir sezonun daha beklediğini gösteriyor. Henüz izlemediğimiz 4. sezon üzerinde çalışmalar devam ederken; 4. sezonun final olmayacağı konuşulanlar arasında.

View this post on Instagram

thinking of eleven elevens

A post shared by Stranger Things (@strangerthingstv) on

Ağustos ayında Hollywood Reporter için röportaj veren dizinin yaratıcılarından Ross Duffer; "4. sezon Stranger Things için son olmayacak. Sonun ne zaman ve nasıl olduğunu şimdiden biliyoruz. Salgın, bize ileriye bakmamız ve şov için en iyi olanı bulmamız için zaman verdi. Bunu doldurmaya başlamak bize bu hikayeyi ne kadar süre anlatmamız gerektiği konusunda daha iyi bir fikir verdi."

Temel olarak, Duffer kardeşler; 4. sezondan daha fazlasını planlıyor.

Aynı zamanda dizinin başrollerinden David Harbour da hikayenin 4. sezonda bitmeyeceğini düşünenlerden. "Hopper'ın hikayesinin karmaşıklığı etrafında ortaya çıkacak çok şey var, Hopper hikyesi hem 4. hem 5. sezon için devam etmeli."

"Sonu bildiğimiz için 3. sezonda neler ektiğimizi geriye dönüp görebiliyoruz; bunların da meyvesini 4 ve 5. sezonda alacağız."

Resmi bir onay olmadan, Netflix'in Stranger Things'in 5. sezonunu yayınlayıp yayınlamayacağını kestirmek zor. Örneğin 2020'nin başlarında We Got This Covered; orijinal planın 4. sezonu final yapmak olduğunu açıklamıştı. Ayrıca Stranger Things'in 4. sezonunun 2 parça halinde yayınlanacağı bu yüzde 2. partın 5. sezon olarak da pazarlanabileceği gelen bilgiler arasında.