Lumiere Kurucu Ortağı Stylist Naz Gültekin Tekbaş ile moda sektörüne giriş serüveninden stil danışmanlığına ve gelecek planlarına kadar keyifli bir sohbet sizleri bekliyor.

Nasıl moda sektörüne girdiniz? 

Işık Moda ve Tekstil tasarım mezunuyum. Okuduğum dönem ki hoca kadrosu harikaydı. Sektör içi çok proje ve ders alırdık. Okurken bir yandan sektörle tanıştım aslında, ama herşeyin başlangıcı Faruk Şaraç’tır. Tüm iş disiplinim ve kariyer planlarım onunla çalıştığım zamanlardan sonra şekillendi.

Kendi işinizi kurma serüveni nasıl başladı?

Marka ve stil danışmanlığı yaptığım zamanlarda birçok Pr-Showroom’una gidip çekim ürünleri toparlardım. Fazlasıyla keyifli ajans ve sahiplerini tanıdıktan sonra, kendi alanımı kurmayı hayal etmeye başladım.

Marka ve Stil Danışmanlığını tek elden vereceğimiz bir ajans kurma fikri beni fazlasıyla heyecanlandırdı. Canım ortağım Seda Batur ve can arkadaşım Serhat Şengül’ün desteğiyle bu hayali gerçekleştirdim diyebilirim.

Hayal kurmak kadar güzeli yok. Üretmeye ve çalışmaya yeni hayaller eklemeye devam *

LU’dan bahseder misiniz? Ne tarz işler yapıyorsunuz?

LU’yu iki sene öce canım yol arkadaşım ve ortağım Seda Batur ile kurduk. Seda’da Işık Moda ve Tekstil tasarım mezunu iki ortak üniversite yıllarından beri moda sektörünün içindeyiz aslında. Seneler sonra aynı hayalde birleşince güzel bir yolculuk başladı.

LU bir çok iş kolunun tek çatı altında birleştiği yeni nesil bir ajans. Marka imaj ve stil danışmanlığı, sosyal medya imaj,tasarım ve yönetimi. Marka işbirlikleri ve proje geliştirme, özetle markaların ihtiyaç duyduğu birçok konu başlığına cevap veren ajans.

En yeni LuTeam üyemiz Can Çırpan sosyal medya alanınki tüm projlerimizin başında yer alıyor. Her zaman söylerim ekip, yaptığınız her işte en önemlisidir.

Stil danışmanlığı tüm hızıyla devam ediyor.

Kendimize yüklediğimiz bu özneler ile durmadan hayal etmeye ve çalışmaya devam

ediyoruz.

Stil danışmanlığında nelere dikkat ediyorsunuz? Nasıl işleyen bir süreç?

Başlıca dikkat ettiğimiz konulardan biri örtmek ve giydirmektense kişinin tüm karakterini yansıtacak net bir stil ve imaj oturtmak.

Yaptığımız işin karşı tarafı memnun bizi de tatmin etmesi de çok önemli.

Benim için en önemlisi ise; bu işin ekip işi olduğunun sürekli altını çizmek. Stil Danışmanlığı, LU stling ekibinin verdiği bir hizmet. Üç kişilik bir ekibiz biz canlarım İzem Kırali ve Sezin Pehlivan ile birlikte büyüttüğümüz bir hizmet kolu.

Süreç ise en keyifli kısmı öncelikle hayal ettiğimiz imajı moodboard’a dönüştürüyoruz. Üzerinde tartışıp ve ortak bir paydada buluştuktan sonra geriye hayal ettiğimizi gerçeğe dönüştürmek kalıyor.

Kimlerle çalışıyorsunuz? 

Bu zamana kadar birçok marka, kampanya, dizi, tv programı, reklam filmi ve tiyatro oyunlarının stil danışmanlığını yaptık.

Güncel olarak Zeynep Bastık, Oğuzhan Koç ve Emir Can İğrek ile çalışıyoruz.

Üçüde birbirinden değerli isimler. Şanslıyız ki çok sevdiğimiz ve yaptığı işe hayran olduğumuz isimlerle çalışıyoruz.

Gelecek planlarınız nedir? Lu’yu ileride nerede görüyorsunuz?

Lu fazlasıyla hayal kurmayı seven, başarılı ya da başarısız olduğu konuları net şekilde ayrıştıran. Her gün için yeni fikirleri ve yeni projeleri olan heyecanlı bir şirket.

İki senenin sonunda bize verdiği net mesaj ise samimiyeti, çalıştığı kişi ve kurumlar ile aile olmayı seven bir şirket. Bu neden ile yakın zaman planı, yeni aile üyeleri eklemek, her firmanın ve kişinin birlikte çalışabileceği birbirne yarar sağlayabileceği bir düzen geliştirmek.

Gelecekte ki Lu ise tek bir alanda bir çok konu başlığına hizmet veren bir mekan olacak. Aynı zamanda temel hizmet kollarından birini dijital hizmete çevirecek. Buralar biraz süpriz.

Total
0
Shares